DİYARKENT GEZİ
DİYARKENT GEZİ
  1. Ana Sayfa
  2. >
  3. Tur
  4. >
  5. Van Doğubayazıt Turu - 1 GECE 2 GÜN KONAKLAMALI TUR

Van Doğubayazıt Turu - 1 GECE 2 GÜN KONAKLAMALI TUR

0 Yorum
Diyarbakır Kalkışlı

Tur Detayları

Süre:
3 Gün
Tur Tipi:
Yurt İçi Turlar

Genel Bakış

VAN DOĞUBAYAZIT TURU - 1 GECE 2 GÜN KONAKLAMALI TUR

▶️ TURUMUZDA KATILAN MİSAFİRLERİMİZE PROFESYONEL TUR REHBERİ EŞLİK EDECEKTİR

▶️ GÜVENİLİR ÖDEME SEÇENEKLERİ

▶️ TÜM KREDİ KARTLARINA TAKSİT İMKANI


GEZİLECEK YERLER
▶️ Van Gölü
▶️ Akdamar Adası
▶️ Akdamar Kilisesi
▶️ Seyir Tepesi
▶️ Van Kalesi
▶️ Van Kedi Evi
▶️ Muradiye Şelalesi
▶️ Van Şehir Turu
▶️ Doğubayazıt
▶️ İshak Paşa Sarayı
▶️ Ahmed-i Hânî Türbesi

 

TARİHLER

17 Mayıs 

24 Mayıs

31 mayıs

7 haziran

15 haziran

17 haziran

19 haziran

21 haziran

28 haziran

5 temmuz

12 temmuz

19 temmuz

26 temmuz

2 ağustos

9 ağustos

16 ağustos

23 ağustos

29 ağustos

6 eylül

13 eylül

20 eylül

27 eylül

4 ekim

11 ekim

18 ekim

 

Genel Şartlar

 

 

KALKIŞ YERLERİ

 

• Diyarbakır Parkorman Yanı Çarmar Karşısı Keyftur Merkez Önü - Diyarbakır Kalkış Saati : 23:45 / Diyarbakır Varış Saati : 23:45
• Batman Park AVM Önü - Batman Kalkış Saati : 00:30 / Batman Varış Saati : 22:15
• Mardin Karayolları Parkı Yanı - Mardin Kalkış Saati : 00:30 / Mardin Varış Saati : 22:15
• Şanlıurfa Novada Park AVM Arkası Bamyasuyu Park Önü - Şanlıurfa Kalkış Saati : 21:00 / Şanlıurfa Varış Saati : 01:45
• Siirt İbn-i Sina Hastanesi Karşısı - Siirt Kalkış Saati : 01:45 / Siirt Varış Saati : 21:45
• Gaziantep Sanko Park AVM Önü - Gaziantep Kalkış Saati:20:00 / Gaziantep Varış Saati : 06:00


Durak yerlerinde misafirlerimizin katılım durumuna göre değişiklikler yapılabilir.

 

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

 
Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar. Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklama yapan sadece 1 çocuk için geçerlidir. Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. Tüm araçlarımız düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME 

 
Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız. Tur esnasında kaybolan eşyalardan acentamız sorumlu değildir. Değerli eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız. 
Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 10 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz.  
Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.   
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.   
Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.   
Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.   
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden  sorumlu tutulamaz.   
Yol, hava, trafik koşullarına bağlı olarak dönüş saatleri farklılık gösterebilir. 
T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

 
KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ


Kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer ilgili kişisel verilerin korunması mevzuatı hükümlerine uygun olarak, toplanmakta, kullanmakta, işlemekte, saklamakta ve Tüketici/Katılımcılar’a sunulan hizmetin niteliğine göre, yurt dışında ve/veya yurt içinde bulunan talep etmiş olunan hizmete dair faaliyetler, satışlar, özel teklifler, indirimler ve kampanyalar hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaçlarıyla üçüncü kişilere aktarmamakta ve bu verilerin güvenliğini sağlamaktadır.


REZERVASYON DETAYLARI 


Telefon, mesaj, whatsapp, e-mail yoluyla yapılan ön rezervasyonlar satış birimimiz tarafından size bildirilecek son opsiyon süresinde geçerliliğini yitirecek olup ödeme yapılması koşuluyla kesinlik kazanacaktır.
Acente ödemesi yapılmayan rezervasyonlardan  sorumlu değildir. 
Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin tarafımıza eksik veya farklı verildiği takdirde oluşabilecek aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.


1618 Nolu Yasaya Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı  


Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. 


ULAŞIM ARAÇLARI
 

Katılımcı sayımıza bağlı olarak 18 kişiye kadar Minibüs, 19 ile 30 kişi arasında olması durumunda Midibas, 31 ve yukarısı katılımcı durumunda ise büyük araçlar ile seyahatimiz gerçekleşecektir.


İPTAL ŞARTLARI

Sözleşmenin feshi/iptal koşulları:

Tüketici/Katılımcı, fesih talebini ’e veya aracısına yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmek kaydıyla sözleşmeyi tek taraflı olarak en geç turun kalkış tarihine yurt içi konaklamalı turlarda 15 gün, günübirlik turlarda 7 gün , yurt dışı turlarda 30 gün kalaya kadar feshedebilir. Paket tur başlamadan yapılan fesih bildirimlerinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ve üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, Tüketici/Katılımcı'nın ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir. Yine bu kapsamda, daha önce satın alınmış olan uçak tren ve gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların İptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır, varsa cezalar yolcuya yansıtılır. Banka aracılığı ile yapılacak iadelerde, banka havale masrafı Tüketici/Katılımcı’ya ait olacaktır. Tüketici/Katılımcı’nın bundan dolayı herhangi bir tazminat hakkı doğmaz. Bedel iadeleri, fesih bildiriminin 'e veya aracısına ulaşmasından itibaren on dört gün içerisinde Tüketici/Katılımcı'ya yapılır. Tüketici/Katılımcı veya , geziyi iptal koşulları süresine uygun olarak iptal ettiğinde; ödeme kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartı ile, banka yolu ile yapıldı ise banka yolu ile nakit ödendi ise nakit olarak iade edilir. Geri iade edilecek tutar diyarkentgezi.com’a ödenen para birimi cinsinden olacaktır. Zaman içinde dövizde oluşabilecek kur farklarından  sorumlu tutulamaz. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde, iade Tüketici/Katılımcı’nın aynı kredi kartına yapılacaktır.
Oluşabilecek zararlardan  sorumlu tutulamaz. Kredi kartına yapılan iadelerde gecikmelerde sorumlu tutulamaz iade yapıldığına dair belgeyi Tüketici/Katılımcı’nın bilgisine sunar.


ÖNEMLİ NOTLAR

└► Koltuk numarası kayıt sırasına göre verilmektedir.
└► Günübirlik turlarda kapora veya ön ödeme yoktur. Tur ücretinin tümü tur tarihinden önce ödenmelidir.
└► Programda gezilecek yerler sabit kalmak şartı ile rehberimiz tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
└► Acenta turu katılımcı sayısı yol ve hava durumuna göre 19-29-35-46 kişilik araçlarla turu yapma hakkına sahiptir.
└► Acenta Tur İptali: Acenta, mücbir sebeplerle turu iptal etmesi durumunda 1 gün kala müşterilerine iptali bildirmek durumundadır.
└► WhatsApp, Instagram, Facebook vb. mecralardan kayıt için iletişim bilgilerinde bulunan numaralarına Ad, Soyad, TC, Doğum Tarihi ve Telefon numaranızı paylaşınız.
└► 0/5 Yaş Çocuk Ücretsiz ( Koltuk Verilmez ), 5 yaş üstü çocuklar tam ücretlidir.

 

Dahil Olan / Dahil Olmayan Hizmetler

✅ Ulaşım
✅ 1 Açık Büfe Kahvaltı
✅ 1 Akşam Yemeği
✅ Profesyonel Rehberlik Hizmeti
✅ Seyahat Sigortası
✅ Sınırsız Güleryüz
❌ Öğle Yemekleri
❌ Kişisel Harcamalar
❌ İsteğe Bağlı Aktivite
❌ Müze Girişleri
❌ Otel Dışı Yemekler
❌ Tekne Turu
5.500 ₺ 4.000 ₺
Oylanmamış
0 Yorum
0

{{type.name}}

{{type.display_price}} Kişi Başı

{{ type.number }}

Misafir

{{ number }}

Ekstralar

{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
Seyahat edenlerin 0% 'ü bunu öneriyor!
Rezervasyondan emin değil misiniz? Favorilerinize kaydedebilirsiniz.

Önemli Bilgiler

Seyahat Türleri
  • Kültür
  • Otobüslü Tur

Tur Programı

1
1. GÜN
Tur Programı
Tur Programı
Tan yeri ağardığında Bitlis’in Tatvan ilçesine yaklaştıkça Asurluların “Nairi Ülkesinin Yukarı Denizi” dediği ve Yaşar Kemal’in adeta bu sözü teyit edercesine  "Van Gölü, Van Gölü değil, Van Denizi. Öylesine geniş ki, denizden başkası yakışmaz” sözünü ettiği ve ardından "Dünyada hiçbir göl, hiçbir deniz, hiçbir su Van Gölü'nün maviliğinde olamaz. Masmavi...  deli eden bir mavilik. Ne gökyüzünde vardır öyle bir mavi, ne de başka bir yerde. Bir tek mavi uyar bu maviye: Diyarbakır ovasındaki çiçeklerin mavisi. Bir de bir camı kırıp kesitine bakın, işte o mavi" diye eklediği Van Denizi boyunca yolculuk yapıyoruz.  Gevaş ilçesini geçtikten sonra adeta Van’ın gözbebeği olan Van Denizi kıyısındaki yem yeşil Edremit’e varıyoruz. Burada ünü ülke sınırlarını aşmış olan Van Kahvaltısı ettikten sonra farklı gözleri ve bembeyaz tüyleriyle geleneksel kedilerin aksine yüzmeyi çok seven ve sahibine çok sadık olan dünyaca ünlü Van Kedilerini görmek için Kedi Evi’ne geçiyoruz. Daha sonra kaynağını Tendürek Dağı’ndan alan Bendimahi Çayı üzerinde bulunan ve her mevsim farklı bir güzelliğe bürünen Muradiye Şelalesi’ne doğru yol alıyoruz. Şelalede çay ve kahve molası verdikten sonra Çaldıran Ovası boyunca ilerleyip volkanik patlamalardan dolayı oluşan Tendürek Dağı eteklerindeki kayaçları seyrederek Doğubayazıt’a doğru ilerliyoruz. İlerledikçe, Tevrat’a göre “yedinci ayın on yedinci günü” Hz. Nuh’un gemisinin Büyük Tufan’dan sonra konuşlandığı ve aynı zamanda ünlü seyyah Marco Polo’nun "hiç bir zaman çıkılamayacak bir dağ” olarak zikrettiği Ağrı Dağı’nın heybetine ve asaletine tanık oluyoruz.  Kent merkezinde öğle yemeği molası verdikten sonra tam 99 yılda inşa edilen, 166 odalı ve Kartal Yuvası olarak bilinen İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. Sarayı gezdikçe muazzam taş işçiliğine tanık olup bu muhteşem sanat eşliğinde tarihi bir yolculuğa çıkıyoruz. Ardından Kürt Edebiyatı’nın mihenk taşı olan ve bir zamanlar İshak Paşa Sarayı’nda kâtiplik yapan Ehmed-i Xani’nin türbesini ziyaret edip kaleme aldığı Mem û Zin efsanesini dinliyoruz. Mem ile Zin’in hüzünlü aşkına tanık olduktan sonra Van’a dönüş için yola çıkıyoruz. Konaklayacağımız Otel: Van Suit Otel
2
2. GÜN
Tur Programı
Tur Programı
Sabah otelden alacağımız kahvaltının ardından Urartuların mirası olan muhteşem gümüş işçiliği örneklerini işleyip otantik takı örnekleri sunan bir gümüş atölyesine geçiyoruz. Alış veriş ve çay molasının ardından efsaneye göre Asur kraliçesi Semiramis’in karşılıksız bir aşka gark olduğu “Ara” adlı yiğit bir komutanın onuruna inşa ettirdiği Van Kalesi’ne geçiyoruz. Urartuların “Hazine Kapısı” ya da yöre halkı tarafından Analı – Kız diye adlandırdığı açık hava tapınağını gördükten sonra tanrıça Tuşpuea’nın isim verdiği tarihi Tuşpa kentine doğru ilerliyoruz. Kral Sarduri’nin inşa ettirdiği Sardur Burcu’nu gördükten sonra Urartu kralı I. Argişti’nin 2800 yıllık kaya mezar odasını ve çivi yazılarını görmek için kaleye doğru tırmanıyoruz. Mezar odasında Urartu tarihi, kültürü, dini, panteonu ve ölü gömme tekniklerini dinledikten sonra kale’nin zirvesine çıkmak için yürüyüşümüze devam ediyoruz. Zirvedeyken 360 derece Van manzarası eşliğinde Ulu Cami, Kızıl Minare, Kaya Çelebi, Hüsrev Paşa ve bir zamanlar Said Nursi’nin de baş müderrislik yaptığı Horhor Camii’ne bakıp eski Van hikâyelerini dinliyoruz.  Daha sonra adeta Van Denizi’nin nazarlığı olan badem ağaçlarıyla süslü Akdamar Adası’na geçmek için yol alıyoruz.  Öğle yemeğinin ardından Akdamar iskelesinden adaya doğru 30dk’lık bir mavi yolculuğun ardından adaya varıp Tamara’nın feryadına kulak veriyoruz.  Adaya ve kiliseye isim veren Tamara’nın hüzünlü aşk efsanesini dinledikten sonra ortaçağ Ermeni mimarisinin başyapıtlarından biri olan ve Anadolu’da sadece Akdamar Surp Haç Kilisesi’nde görebileceğimiz Tevrat ve İncil taş işlemelerine ve ikonografi sanatının en güzel örneklerine şahit oluyoruz. Adada yürüyüş, çay ve kahve molasının ardından bizi bekleyen teknemize binip Diyarbakır’a hareket etmek için otobüsümüze doğru ilerliyoruz.  Van Denizi’nin maviliği eşliğinde yolumuza devam ederken Bitlis, Siirt ve Batman il sınırlarından geçip Diyarbakır’a varıyoruz ve bir dahaki organizasyonda buluşmak üzere ayrılıyoruz…

Sık Sorulan Sorular
Van Doğubayazıt Turu - 1 GECE 2 GÜN KONAKLAMALI TUR

İstediğimiz kişiyle aynı odada kalabiliyor muyuz?

Evet, rezervasyon yaptıktan sonra ilgili şube üzerinden iletişime geçip kalmak istediğiniz kişi ile bilgilerinizi iletebilirsiniz.

Otobüste koltuk seçimi veya yer seçimi yapabiliyor muyum?

Otobüs ve koltuk seçimi garantisi verilmemektedir. Tur organizasyonuna uygun olarak yetkili arkadaşlarımız tarafından oturma düzeni yapılmaktadır. (Özel istisnai durumlarda lütfen tarafımıza bilgi veriniz)

Acente geziyi iptal edebilir mi ?

Acente, katılım yetersizliğinden veya mücbir sebeplerden ötürü kayıtlı bulunan misafirlere haber vermek kaydıyla turu iptal edebilir.

Satın aldığım geziyi daha sonra iptal edebilir miyim?

Gezi iptallerinde web sitemizde bulunan iade şartları geçerlidir. Detaylı bilgi almak için bizi arayabilir veya mail gönderebilirsiniz.

Geziler kesin kalkışlı mıdır?

Gezilerimizin gerçekleşmesi için gerekli minimum katılımcı sayısına ulaşılması gerekmektedir aksi takdirde son 24 saate girilmeden kesin kalkış bilgisi verilememektedir.

Konaklamalı turlarda tek başıma kalmak istiyorum ek ücret öder miyim?

Evet, tek yatak (single) oda farklı ücrete dâhil değildir. Eğer kalmak isterseniz acente görevlilerimize belirterek ek ücret dahilinde kalabilirsiniz.

Misafir Yorumları

0
Oylanmamış
0 Yorum
Harika
0
Çok iyi
0
Normal
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Değerlendirme Yok
Değerlendirme yazmak için Giriş yapmalısınız.

Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!

Detaylı bilgi için e-posta veya telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.