DİYARKENT GEZİ
DİYARKENT GEZİ

Şirketlere Özel

Kurumunuzun tüm seyahat, toplantı, etkinlik, kongre ve fuar ihtiyaçlarına verdiği yanıtlarla kurumsal dünyanın yolculuk ve organizasyon planlamasındaki çözüm ortağı olarak hizmet vermekteyiz.
Eğitim ve bayi toplantıları, incentive seyahatleri, yıl sonu toplantıları, gala yemekleri, kongre ve fuar katılımları, açılışlar, tanıtımlar, davetler, umre yolculukları, eğitim toplantıları, etkinlik yönetimi, iş seyahatlerindeki konaklama, uçak bileti, transfer, vize hizmetleri gibi tüm ihtiyaç ve taleplere hızlı ve etkin çözümler sunanmaktayız.


Neler Yapıyoruz;

 • Eğitim ve Bayi Toplantıları 
 • Yıl Sonu Değerlendirme Toplantıları
 • Motivasyon ve Teşvik Gezileri 
 • Ürün Lansmanı ve Tanıtım Toplantıları 
 • Outdoor Eğitim ve Yarışmalar
 • Açılış ve Özel Davetler 
 • Destinasyon, lokasyon, otel, mekan seçimi ve yönetimi
 • Bütçe yönetimi 
 • Tedarikçi koordinasyonu, sanatçı temini
 • Lcv hizmeti Davetiye basımı ve gönderimi 
 • Host/hostes temini 
 • Hava (Özel uçak, helikopter vb.) Kara, Deniz Ulaşımı 
 • Uçak Biletleri
 • Havaalanı transferleri 
 • Tanıtım filmleri hazırlanması
 • İletişim desteği

 

 

 

Hakkımızda

2010 Yılında Diyarbakır’da Şirketimizin Temelini Kurup Diyarbakır Ve Türkiye Geneli Verdiğimiz  Hizmetin Kalitesi İle Geniş Bir Aile Olduk. Önceliğimiz Her Zaman İnsani Değerleri  Kendine İlke Edinmiş Deneyimli Personelleriyle Çalışmakta Olan Diyarkent Taşımacılık Turizm Seyahat Acentesi Adıyla Yolcu Ve Öğrenci Taşımacılığına Başladık. Şu Anda Şehir İçi , Şehir Dışı Ve Uluslar Arası  Taşımacılık Sektöründe Faaliyet Sürdürmekteyiz. Araçlarımız & Personelimiz İsteklerinize Cevap Verecek Nitelikte Olup Öğrenci Ve Personel Servis Taşımacılığı Konusunda Yılların Tecrübesiyle Müşteri Memnuniyetini Benimsemiş Olarak Çalışmaktayız.

                Diyarkent Taşımacılık Turizm, Dünya Geneli Dijital Kanallarla Hedef Kitlenize Benzersiz Bir Şekilde Ulaşmanıza Yardımcı Olur. Son Teknoloji Veri Analizi Ve Yapay Zeka Sayesinde Müşteri Tercihleri Sunarak Size Özel Seyahat Önerileri Sunarız. Ayrıca Kullanımı Kolay Rezervasyon Platformumuzla Seyahat Deneyiminizi Optimize Ederiz.

                    Bu Doğrultuda, Hizmet Sektöründe  Truzim , Vip Travel Ve Taşımacılık Sektöründe Taşıdığımız İnsanların Evlerinden İşyerlerine, İş Yerlerinden Evlerine Güvenli Ve Huzurlu Bir Şekilde Ulaşımlarını Sağlamak Bizim Her Daim Öncelikli Görevimizdir. Bu Yönde Gerekli Tedbirleri Aldığımız Gibi, Sürekli Yenilenen Filomuzla Müşterilerimize Rahat Ve Konforlu Taşımacılık Hizmetini Sağlamaya Devam Edeceğiz.

 

Diyarkent Taşımacılık Olarak Diyoruz Ki ;  Bizim İçin Değerlisiniz…

 

Kalite Politikamız 

Diyarkent Taşımacılık Personel Ve Öğrenci Taşımacılığı Sektöründe;

Dürüst Ve Güvenli Hizmet Sloganı,

Eğitimli Personeli,

Yüksek Modelli Araçları,

Esnek Çalışma Şekli,

Dakik Hizmet Anlayışı İle Kalite Hedefleri Doğrultusunda Hatasız Hizmet Seviyesini Sürekli Arttırmayı Amaç Edinmiştir.

 

Hizmet Listemiz Şu Şekildedir;

• Türkiye Geneli Personel Servis Hizmeti 

• Türkiye Geneli Öğrenci Servis Hizmeti

• Vip Tarvel

• Türkiye Geneli Organizasyon 

• Şehirlerarası Servis Kiralama Hizmeti

• Turizm Ve Gezi

• Okul & Kolej Taşımacılığı

• Şehirler Arası Otobüs ,Yarım Otobüs Ve Minibüs Kiralama Hizmeti

Yetki belglerimiz

T.C. Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü

A1,B2 ve K1 Yetki Belgesi 

Türsab A Grubu Seyahat Acentası İşletme Belgesi

Kurumsal

Firmamız A grubu seyahat acentesi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Kuruluşundan bugüne dek devamlı büyüyerek, müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet anlayışıyla yoluna devam etmektedir.

 

Yenilikçi, turizm sektöründe tecrübeli, dinamik, zamanın ötesinde kalmamaya özen gösteren ve büyük başarılara imza atmış firmamız, müşteri memnuniyeti ve güveni için var gücüyle ve samimiyetiyle hizmetinizdedir. Günübirlik geziler, kültür turları, yurtiçi otel rezervasyonları, uçak ve otobüs bileti satışı, organizasyon ve etkinliklerin düzenlemeleri gibi geniş bir hizmet ağına sahiptir. Güçlü ve güvenilir otel bağlantıları ile kaliteyi en uygun fiyatlarla müşterilerine sunmaktadır. Profesyonel bir bakış açısı ve hizmet anlayışı ile turizm sektörüne yeni bir soluk getirmeyi hedeflemektedir. Yerel ve uluslararası alanda kaliteli, tecrübeli, samimi, güvenilir ve sıradanlıktan uzak bir firma olmanın gururunu yüzde yüze yakın müşteri memnuniyeti sağlayarak yaşamaktayız. Her sezon baş koyduğumuz bu yolda, firmamızın hedefi olan her alanda daima öncelikli hizmeti her zaman mutlulukla siz misafirlerimize vereceğini belirtmektedir. Önceliğimiz her zaman sizlersiniz.

İnsan Kaynakları

İnsan Kaynaklarının etkili yönetim süreci, verimli, yetkin ve memnun çalışanlar demektir. Şirketimiz kendi sektöründe bilinçli, işine bağlı ve birbirine güvenen çalışanlara liderlik etmeyi amaçlamaktadır. Yenilikçi, paydaşlarının ihtiyaçlarını karşılamaya hazır, çalışanlarını yücelten, kalite standartlarına bağlı ve iş sağlığı ve çalışanların güvenliğini her şeyin üstünde tutan bir yönetim ekibi ile çalışmaktayız. Topluma ve çevreye saygılı, etik ve ahlak ilkelerine uygun hareket eden ve sorumlu yetişkin bireyler olma konusunda üzerimize düşeni yapmaktan gurur duymaktayız.

İnsan Kaynakları Politikamızın amacı, insan kaynaklarını, şirket faaliyetlerimizin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini, işe alma sürecinin yetkinliklerin seçimi, belirlenmesi ve tayini şeklinde gerçekleşmesini, eğitim ihtiyaçlarının karşılanması ve geliştirilmesini ve performans yönetimi ve kariyer planlaması yapılmasını sağlayacak şekilde planlamaktır.

İade Koşulları

I- ÖDEMELER
A) Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az %35'i, kalan bakiyenin gezinin başlamasından en geç 3 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek, bedelin %35'i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir. 
B) İndirimli hizmet satın alan tüketici, hizmet bedelinin tamamını rezervasyon tarihinde ödemekle yükümlüdür.
C) Özel ürün ve hizmetlerde bakiyenin, hizmetin başlamasından en geç 60 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Cayma tazminatı I/A maddesi ile aynıdır.
D) Günübirlik turlarda tur ücretinin tamamı kayıt esnasında alınır, ön rezervasyon yoktur.
 
II- İPTAL-DEVİR
1) Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur. 
2) A) Tüketici, konaklamalı turlarda hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. 
B) Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala iptal durumda ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir (Tarih değişikliği firmanın insiyatifindedir). 
C) İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 15-7 gün evvel kadar hizmet bedelinin %35’ini, 7 günden az bir süre kala ise hizmet bedelinin tamamını Acente ’ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
D) Gemi turları iptal ve iade işlemlerinde seyahat edilen gemi firmasının iptal ve iade şartları geçerlidir. Buna göre; Gemi seyahatlerinde rezervasyon konfirmesini takiben, seyahate 77 güne kadar yapılan iptallerde; rezervasyon başı 100 Euro hizmet bedeli, 76 - 60 gün arası iptallerde rezervasyon tutarının % 25' i, 59 - 45 gün kala % 40 ' ı, 44 - 31 gün kala % 60 ' ı, 30 - 21 gün kala % 80 'i, 20 - 0 gün kala % 100 iptal cezası uygulanacaktır. Uçaklı paketlerde, kesilmiş olan uçak biletinin statüsüne göre hava yolu iptal şartları geçerli olacaktır. 
E) Tüketicinin, kendisi veya 1. derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.
3) Tüketici, hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar acenteyi yazılı bildirim şartı ile turu istediği kişiye devredilebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur.
4) Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılamaz.
5) Acente gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezinin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerinin, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret aralarını değiştirebilir. 
6) Uçak ulaşımı iptal ve değişikliklerinde hava yolu koşulları geçerlidir. Promosyon biletlerde iptal ve değişiklik yapılmaz. Promosyon biletler otel rezervasyonu ile birlikte geçerlidir. Otel rezervasyon iptalinde toplam ödeme tutarından uçak biletinin tamamı tahsil edilir.
7) Misafirlerin, yurt içi uçuşlarında, uçuştan en az 1,5 saat önce, yurtdışı uçuşlarında ise uçuştan en az 2 saat önce hava alanında olmaları gerekmektedir. Yurt içi uçuşlarda kimlik, yurtdışı uçuşlarda pasaport ibrazı zorunludur (Bu belgeler üzerinde belirtilen isimlere göre işlem yapılır). Uçuşlarda Ehliyet kimlik yerine geçmemektedir.
8) Konaklamalı turlarda tüketici hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala iptal durumda ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir (Tarih değişikliği firmanın insiyatifindedir). 
Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur. 
9) Günübirlik turlarda tüketici hizmetin başlamasına 7 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 7-3 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 3 günden az bir süre kala iptal durumda ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir (Tarih değişikliği firmanın insiyatifindedir). 

Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur. 
 
III-GENEL HÜKÜMLER
1) Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir. Tüketici seyahat edeceği aracı ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu yasa ve teemmüllere uymakla mükelleftir.
2) Sağlayıcının ağır kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumlarında; tüketicinin sağlayıcıya kayıp veya hasar TUTANAĞI düzenlettirmesi halinde, bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin, gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının 1/2'si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak, acente tarafından eşya sahibi tüketiciye ödenir. Acente, kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek alınmış eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok gezinin ulaşım bedeli kadar sorumludur.
3) Satın alınan hizmete VİZE İŞLEMLERİ ve HİZMETLERİ dahil değildir. Talep edildiği takdirde vize işlemleri için acente misafirlerine başvuru işlemleri için ücreti dahilinde yardımcı olabilir. Acentenin aracı olduğu vize işlemlerinde muhattaplar direkt yolcu ve konsolosluk olduğundan, oluşabilecek problemlerden acente sorumlu değildir.
4) Acente, hizmetin başlamasından sonra meydana gelen mücbir hal, tüketicinin sorumlu olduğu hal ve 3.kişilerin şahsi sorumluluklarından kaynaklanan haller dışındaki sebeplerden sorumludur. Acente sorumluluğu dahilindeki hallerde, tüketici aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda, fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek ve /veya alternatif düzenlemeler ile de telafi yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetleri tüketici tarafından alınıp kullanılması, bedel iadesi ve tazminat hakkını ortadan kaldırır.
5) Tüketici, rehber, tesis, acente ve ulaşım aracı yetkililerinin satın alınan hizmetle bildirdiği kurallara uyacağını; 3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.
6) Tüketici, ifa edilen hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiği Acente Yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.
7) Tüketicinin şikayetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak Acente ‘ye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin iş birliği yapma ve özenli davranma borcudur.
8) Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler) nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Acentenin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler) ye ödemiş olduğu fazla miktar ya da hizmet bedelinin tahsili için rücu hakkı saklıdır.
9) 1618 SY. Yasanın 12. maddesi uyarınca; paket tur hizmeti satın aldığı takdirde paket turun eksik yada hiç verilmemesi halleri sigorta ile teminat altına alınmıştır. Teminat kapsamı paket tur bedeli kadardır.
10) Yurt Dışı çıkışlı turlarda yasa gereği, anne yada babasından ayrı seyahat eden 18 yaşını doldurmamış çocuklar için, çocuğun yanında olmayan ebeveyni tarafından noterden onaylı muvafakat name belgesi alınması ve bu belge ile seyahat edilmesi gerekmektedir.
11) Tüketici, sözleşme konusu hizmetin kendisine veya gösterdiği kişiye ifası için iş bu sözleşmenin geçerlilik kazanmasından itibaren (7) gün içinde acenteye yazılı bildirimle başvuru yaparak ve tur kayıt formu asıllarını acenteye ulaştırarak cayma hakkına sahiptir. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde hizmet bedeli tüketiciye iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise, KDV ve sair yasal yükümlülükler iade edilmez.
12) Acentenin sözleşmeye kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasından TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.
13) Tüketici sözleşme konusu ürünün hizmetin nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

HİZMETİ ALAN(LAR) ADINA DÜZENLENMİŞ OLAN BU SÖZLEŞMEYİ OKUYUP, ANLAYIP KABUL EDEREK BİRER NÜSHALARINI TESLİM ALDIM.
Tarih : ..... / ..../........

Müşteri Temsilcisi : 
Rezervasyon Sahibi : 

 

 

Kullanım Koşulları

Bu site, internet kullanıcısının aşağıdaki koşulları kabul etmesi halinde kullanımına sunulmuştur. Web siteyi kullanan her kullanıcı bu koşulları kabul etmiş sayılır.

Telif Hakları:

Web sitesinin tüm hakları Firmamıza aittir. Web sitesinin içeriğinde bulunan tüm yazılım ürünleri ve yazı, makale, fotoğraf, resim, doküman ve benzeri fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmaktadır. Bu ürünlerin hiçbiri, firmamızın yazılı izni olmadan kullanılamaz. Bu ürünlerin herhangi bir amaçla kopya edilmeleri, tekrar üretilmeleri, habersiz ve izinsiz kullanımları ve dağıtımları kanuni olarak yasaklanmıştır.

Kişisel ve Ticari Olmayan Kullanım Sınırlarına Dair:

Bir nüshaya kadar izin verilen kişisel ve ticari amaçlı olmayan çoğaltmalarda,  firmamızın ticari marka veya telif hakkı sahibi olduğunun belirtilmesi zorunludur.

Kullanıcı Yükümlülükleri:

Web sitesine üye olan kullanıcı verdiği tüm bilgilerin doğruluğunu garanti eder. Kullanıcı kendisine ait kullanıcı adı ve şifreyle yapılan tüm işlemlerden ve bu işlemlerden dolayı doğabilecek tüm sonuçlardan sorumludur. Kullanıcı kendi şifre ve kullanıcı adını bir başkasına vermemeyi taahhüt eder.

Web sitemiz her an güncellenen bir site olmasına karşın, site üzerindeki tesis/tur bilgileri, fiyatlar, ödeme koşulları ve kampanyalar temsilidir. Tipografik ya da geç güncellemelerden kaynaklanan eksik ya da hatalardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yapılan rezervasyonlarda her ürün ve ürün sağlayıcının kendi koşulları geçerlidir. Kullanıcı, bu ürünlerden herhangi birine rezervasyon yaptırmak isterse, rezervasyon yaptırdığı ürünün ait olduğu ürün sağlayıcının rezervasyon anındaki koşullarını kabul etmiş sayılır.

Üçüncü Parti Sitelere Verilen Bağlantılara (Linklere) Dair:

Web sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek ya da reklamdır. Web sitesi üzerinden bağlanılan diğer sitelerin içerikleri, bağlanılan sitelerin sorumluluğu altındadır. Bu sitelerin içeriklerinden, bu sitelerle ilgili doğabilecek hiçbir sorundan firmamız sorumlu tutulamaz.

Kullanıcıların Web Sitemize Yollayacakları Bilgiler Hakkında:

Web sitesinde; kullanıcılar tarafından internet üzerinden doldurularak gönderilen formlar, firmamızın Tatil Danışmanı kadrosuyla bir araya gelerek mesajlaştıkları Chat ve Öneri-Şikâyet sayfaları bulunur. Kullanıcıların küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözleri ve kanuna aykırı içerikler kullanma ve başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Bu tür form ve sayfalar web sitesinin sahibi firmamızın entelektüel ürünleri sayıldığından başka Internet sayfalarında kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek olarak kullanılmaları yasaktır.

İnternet kullanıcılarının bu sayfaları kullanarak bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma hakları yoktur.

Alışveriş Güvenliği:

Web sitemiz aracılığı ile alışveriş yaparken kullandığınız kişisel bilgileriniz hem online hem de offline durumundayken koruma altındadır. Üyelik ve rezervasyon işlemleri gerçekleştirirken verilen bilgiler SSL güvenlik sistemiyle korunmaktadır. Müşteri bilgileriniz üçüncü şahıslarca görülmesi mümkün olmayıp, üçüncü kişilerim müdahale imkânı bulunmamaktadır. Bu güvenliğin sağlanması amacı ile üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu, kırılması mümkün olmayan bir şifreleme sistem olup, uluslararası bir standarttır. Web sitemiz üzerinden işlem yaparken kullanmış olduğunuz bilgileriniz ve işlemlerinize ait tüm bilgilerde şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat dahilinde kullanılabilir. Üçüncü kişilere gösterilmez, devredilmez; sadece ilgili bankanıza iletilir.

Hak ve Sorumluluklara Dair:

Web sitede bulunan tüm içeriğin doğruluğunu kontrol etmek için elinden gelen çabayı sarf etmektedir. Fakat firmamız site içeriğindeki bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz. Sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı firmamız ’a sorumluluk yüklenemez.

Firmamız sitenin kullanımından doğabilecek direkt veya dolaylı hiçbir maddi-manevi zarardan sorumlu tutulamaz.

Kullanıcı web sitesini kullanmaya başladığı andan itibaren bu koşullar yürürlüğe girer.

Firmamız bu koşulları dilediği zaman değiştirme hakkına sahiptir.

Web sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. Sitenin tüm hakları, firmamıza aittir. İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır.

 

Gizlilik Politikası

İşbu “Gizlilik Sözleşmesi, 23.02.2018 tarihinde, bu tarih ve sonrasında web sitesini ziyaret eden tüm kullanıcılar için geçerlilik kazanır. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle işbu "Gizlilik Sözleşmesi"nde belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Kullanıcı Hesabının Güvenliği
Web sitemize giriş yaptığınız kullanıcı adı ve şifrenizi hiç kimse ile paylaşmayınız. Şifrenizi oluştururken benzersiz numaralar, harfler ve özel karakterler kullanmanızı ve sizden başka kimsenin tahmin edemeyeceği nitelikte olmasını tavsiye ediyoruz. Şifrenizi veya kişisel bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmanız halinde, hesabınız adına yapılan tüm eylemlerden sizin sorumlu olacağınızı unutmayın. Şifrenizi kaybetmeniz, kişisel bilgileriniz, rezervasyon bilgileriniz gibi önemli verilerin üçüncü kişiler tarafından kontrol edilmesine sebep olabilir. Dolayısıyla sizin adınıza başkaları tarafından gerçekleştirilen ve hukuken bağlayıcı işlemlerin muhatabı olabilirsiniz. Şifrenizin güvenliğinin herhangi bir nedenle tehlikeye girmesi halinde, şifrenizi değiştirmelisiniz.

2. Kişisel Bilgilerinizin Kullanılması
Web sitemizi kişisel bilgilerinizi bırakmadan ziyaret edebilirsiniz. Üye olarak, talep yoluyla ya da bültene için kayıt yaptırmak suretiyle kayıt bırakmanız durumunda anonim kullanıcı olmaktan çıkarsınız. Bu noktadan itibaren bilgilerinizin firmamız ’a aktarılmasına ve saklanmasına onay vermiş olursunuz. Firmamızın kişisel bilgilerinizi aşağıda sayılan amaçlarla kullanabileceğini kabul etmiş sayılırsınız.
Talep ettiğiniz kullanıcı desteğini ve hizmetleri sağlamak;
Hizmetleri, içerikleri ve tanıtımlarımızı kişiselleştirmek, ölçmek ve geliştirmek;
Yasaklanma ihtimali olan veya yasaklanmış işlemleri veya kanuna aykırı faaliyetleri önlemek, bulmak ve araştırmak ve web sitemizin Kullanıcı Sözleşmesi’ni uygulamak;
Firmamız’ a ilişkin hizmetleri, hedeflenen pazarlama, hizmet güncelleştirilmeleri ve promosyon teklifleri ile ilgili tercih ettiğiniz iletişim kanalları çerçevesinde sizlere bilgiler vermek;
Elektronik posta ile pazarlama amaçlı tanıtımlar göndermek; (Tanıtımlarının gönderilmemesi ile ilgili talimatlar gönderilen elektronik posta da yer almaktadır)
Uyuşmazlıkları ve sitedeki aksaklıkları çözümlemek;

3. Kişisel Bilgilerinizin Paylaşılması
Web sitesine vermiş olduğunuz bilgilerin hiçbiri firmamız dışında üçüncü şahıslar veya şirketlerle paylaşılmayacaktır.

Sizin veya başkaca kullanıcılarının hukuki ve cezai sorumluluğuna yol açabilecek bir soruşturma, yasadışı faaliyet veya başkaca faaliyetler ile ilgili bilgi talebinde bulunan adli kurumlar veya diğer devlet kurumları veya üçüncü kişiler ile bilgilerinizi paylaşma hakkını saklı tutar.

4. Çerezler
Sayfalarımızda, internet sayfası akışımızı analiz etmemize, hizmetlerimizi kişiselleştirme, içerik ve reklamlarımızın tanıtım etkinliğini ölçmemize ve güvenliğimizi geliştirmemize yardımcı olması amacıyla sabit sürücünüze yerleşen küçük dosyalar olan çerezleri kullanmaktayız. Kullanıcılar dilerlerse çerezleri kabul etmek istemeyecek şekilde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

5. Güvenlik
Paylaştığınız kişisel bilgiler yetkisiz erişimlere ve açıklamalara karşı korunması için birçok araç (kriptolama, şifreler, fiziksel güvenlik vb.) kullanmaktayız.

Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz, Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.

Firmamız ‘a iletişim bölümünde yer alan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

 

Çerez Politikası

Firmamız birçok web sitesinde olduğu gibi ziyaretçilerin web sitesini daha iyi deneyimlemelerini sağlamak amacıyla çerez kullanmaktadır.

İşbu Çerez Politikası web sitesi ziyaretçilerini çerezin tanımı, çerez türleri, web sitemiz tarafından kullanılan çerezler ve çerez tercihlerinin nasıl yönetilebileceği konularında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Web sitesinde yer alan çerez kullanım uyarısının kapatılması ya da web sitesi kullanımına devam edilmesi halinde çerezlere onay verildiği kabul edilir.

Çerez kullanımını onaylamıyorsanız web sitesine devam etmemenizi ya da tarayıcınızdan çerez tercihlerinizi değiştirmenizi rica ederiz. Çerezlere izin verilmemesi halinde web sitesinin bazı özelliklerinin işlevselliğini yitirebileceğini hatırlatmak isteriz.

 

ÇEREZLER ("COOKIE") NEDİR?
Çerez, bir web sitesini ziyaret ettiğinizde bilgisayarınızda ya da mobil cihazınızda depolanan küçük metin dosyalarıdır. Bu dosyalarda IP adresiniz, oturum bilgileriniz, eriştiğiniz sayfalar vb. veriler saklanır. Çerezler, ad ve soyadı ya da adres gibi verileri içermezler. Çerezler sayesinde web sitesi tercihleriniz hatırlanabilir, oturumunuzun açık tutulması sağlanabilir ya da size ilgilendiğiniz içerik sunulabilir.

Çerezlere ilişkin detaylı bilgi için www.aboutcookies.org ve www.allaboutcookies.org adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

 

ÇEREZLER TÜRLERİ
Çerezler mobil cihazlarda depolanma süreleri ve kimin tarafından yerleştirildikleri gibi kriterlere göre farklı türlere ayrılmaktadır. Bu kriterler kapsamında temel ayrım şu şekildedir:

Oturum Çerezleri/Kalıcı Çerezler: Oturum çerezleri, geçici çerezler olup tarayıcıyı kapattıktan sonra cihazdan silinirler. Bu çerezlerin temel işlevi web sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlamaktır. Kalıcı çerezler ise tarayıcıyı kapattıktan sonra da ziyaretçi tarafından silininceye ya da süresi doluncaya dek cihazda kalmaya devam ederler.
Birinci Taraf/Üçüncü Taraf Çerezler: Birinci taraf çerezler ziyaret edilen web sitesi operatörü tarafından cihaza yerleştirilen çerezlerdir. Üçüncü taraf çerezler ise ziyaret edilen web sitesi operatörü dışındaki kişiler tarafından cihaza yerleştirilen ve kontrol edilen çerezlerdir.


HANGİ ÇEREZLERİ KULLANIYORUZ?
Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası'na uygun olarak farklı türde çerezler kullanmaktadır.

Zorunlu Çerezler: Web sitesinin doğru bir şekilde çalışmasını sağlayan ve özelliklerini kullanmanıza imkân veren teknik çerezlerdir. Oturum çerezi kategorisinde yer alırlar. Bu çerezlerin engellenmesi halinde web sitesi özelliklerinin kullanılamaması sonucu doğar. Zorunlu çerezlerin kullanımı için ziyaretçilerimizin onayı gerekmemektedir.
Analitik Çerezler: Web sitemiz deneyiminizi iyileştirmek amacıyla analitik çerezler kullanmaktadır. Analitik çerezler, ziyaretçilerimizin web sitesi nasıl kullandığını (örn; hangi sayfaları ziyaret ettiğini, ziyaret süresini vb.) anlamamızı sağlar. Böylelikle web sitemizin sunduğu içerikleri geliştirebilir ya da web sitesi tasarımını değiştirebilir. Analitik amaçlar için web analiz araçlarından Google Analytics ve Hotjar kullanılmaktadır. Google Analytics ve Hotjar kapsamı dışında kalma yöntemine web sitemizin Gizlilik Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.
İşlevsellik Çerezleri: Web sitesini tekrar ziyaret ettiğinizde dil tercihlerinizin, bölge seçiminizin vb. hatırlanmasına olanak sağlar.
Hedefleme/Reklam Çerezleri: web sitemizde hedefleme ve reklam amacıyla farklı birinci taraf ve üçüncü taraf çerezler kullanmaktadır. Bu çerezleri tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek engellemeniz mümkündür.


ÇEREZ TERCİHLERİNİZİ NASIL DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ?
Çerezleri kullandığınız tarayıcının ayarlarını değiştirerek kişiselleştirmeniz ya da tamamen engellemeniz mümkündür. Farklı tarayıcılar için izlenmesi gereken adımlara ilişkin detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

 

Google Chrome :

https://support.google.com/chrome/answer/95647?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=tr

 

Internet Explorer :

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies

 

Mozilla Firefox :

https://support.mozilla.org/tr/kb/cerezleri-silme-web-sitelerinin-bilgilerini-kaldirma

 

Yandex :

https://yandex.com.tr/support/browser-classic/personal-data-protection/cookies.xml

 

Safari :

https://support.apple.com/kb/PH21411?locale=tr_TR

 

Diğer tarayıcılarda çerez tercihlerini yönetmek için ilgili tarayıcının yardım veya destek sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

KİŞİSEL VERİLERİNİZE İLİŞKİN HAKLARINIZ
Veri sahibi olarak firmamız ’a başvurarak;

Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,
Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemlerin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
6698 sayılı Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemlerin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
İşlenen verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahipsiniz.
Yukarıda sayılan haklarınıza ilişkin taleplerinizi Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ’de öngörülen başvuru usullerine uygun olarak firmamız ‘a iletmeniz durumunda talebinizi niteliğine göre en kısa sürede ve en geç 30 (otuz) gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandıracaktır. Ancak, işlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, firmamız Kişisel Verileri Koruma Kurulunca belirlenen tarifedeki ücreti alabilir.

Web sitemiz tarafından kişisel verilerinizin işlenmesi ile veri güvenliğinin sağlanması konularında daha detaylı bilgiye web sitemizde bulunan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

 

Aydınlatma Metni

Firmamız olarak 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nda tanımlı veri sorumlusu sıfatıyla işlediğimiz kişisel verilerinizin güvenliğine önem veriyoruz. Bu nedenle sizleri kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin olarak bilgilendirmek isteriz.

 

KİŞİSEL VERİLERİNİZİN İŞLENME AMAÇLARI
Kişisel verileriniz 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ikincil düzenlemelere uygun olarak aşağıda belirtilen amaçlar ve hukuki sebepler çerçevesinde işlenmektedir: Otel, Tur, Uçak Rezervasyonu İşlemleri: Kişisel verileriniz, otel, tur, uçak rezervasyonunuzun tamamlanması ve yönetilmesi amacıyla işlenir. Rezervasyon onayı, iptali ya da değişiklikleri ile sizlere hizmete ilişkin hatırlatma amacıyla iletiler göndermek de bu amaç kapsamındadır. Rezervasyon işlemleri sırasında kişisel verilerini paylaştığınız üçüncü kişilerin, kişisel verilerinin sizin tarafınızdan firmamız ile paylaşıldığının farkında olmalarının ve firmamızın verileri kullanım biçimini kabul etmelerinin sağlanmasının sizin sorumluluğunuzda olduğunu hatırlatmak isteriz.

 

Müşteri Hizmetleri: Rezervasyon işlemlerini kolaylaştırmak ve sunduğumuz hizmetlere ilişkin taleplerinizi karşılamak amacıyla web sitemizdeki canlı destek panelinden ve çağrı merkezimizden müşteri hizmetleri sunmaktayız. Müşteri hizmetleri çalışanlarımızla iletişim sırasında paylaştığınız kişisel verileriniz talebinizi yanıtlamak amacıyla işlenir.

 

Üye Hesabı İşlemleri: Web sitemize üye olarak rezervasyonlarınızı, bülten tercihlerinizi, arama tercihlerini kolayca yönetmeniz mümkündür. Üye hesabı oluşturmanız halinde paylaştığınız kişisel veriler, üye hesabınızdan en iyi şekilde faydalanmanız amacıyla işlenir.

 

İletişim: Web sitemize sağladığınız kişisel verileri kullanarak sizinle çeşitli amaçlarla iletişime geçebiliriz. Rezervasyon işlemlerinizin tamamlanması, hatırlatma ve uyarı iletilerinin gönderilmesi ve bize iletmiş olduğunuz talebinizin yanıtlanması bunların başlıcalarıdır.

 

Hukuki Yükümlülükler: Kişisel verileriniz firmamızın tabi olduğu herhangi bir mevzuat hükmünün gerektirmesi halinde işlenebilir, aktarılabilir ve ilgili mevzuatta öngörülen ya da amaç için gerekli olan süre boyunca saklanabilir.

 

Uyuşmazlıkların Çözümü: Firmamız ileride ortaya çıkabilecek uyuşmazlıklarda hukuka uygun işlemler gerçekleştirdiğini ve yasal yükümlülüklerini yerine getirdiğini ispatlamak ve uyuşmazlıkların çözümünü sağlamak amacıyla kişisel verilerinizi işleyebilir, ilgili yasal merciler ile paylaşabilir.

 

Hizmetlerin İyileştirilmesi ve Müşteri Memnuniyeti: Kişisel verileriniz web sitesi deneyiminizi iyileştirmek amacıyla analitik çalışmaların yürütülmesi, talep, şikâyet ve önerilerinizin değerlendirilerek müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitesini artırmaya yönelik aksiyonlar alınması amaçlarıyla işlenmektedir. Ayrıca konaklama değerlendirmelerinizin ve yorumlarınızın web sitesinde yayınlanması da firmamızın meşru menfaatleri kapsamında gerçekleştirilebilmektedir. Tercihinize bağlı olarak anonim halde de yayınlayabileceğiniz değerlendirmelerin amacı, konakladığınız tesis hakkında diğer kullanıcıları bilgilendirmektir.

 

Pazarlama/Reklam: Firmamız, açık rıza vermeniz halinde bilgilerinizi çeşitli reklam ve pazarlama faaliyetleri için kullanabilir. Bu kapsamda kişisel verileriniz, potansiyel müşteri kaydı oluşturmak, kampanya ve fırsatlardan sizleri haberdar etmek, profilleme, hedefleme ve reklam faaliyetleri yürütmek, geçmiş tercihlerinize ve beğenilerinize en uygun teklifleri karşınıza çıkarmak, web sitemiz üye profilinde kayıtlı tercihlerinize uygun olarak e-bülten göndermek amaçlarıyla işlenebilir. Kişisel verileriniz, pazarlama faaliyetlerine onay vermediğiniz ya da onayınızı geri aldığınız durumlarda söz konusu amaçlarla işlenmeyecektir.

 

KİŞİSEL VERİLERİNİZİN İŞLENMESİNİN HUKUKİ SEBEPLERİ
Firmamız kişisel verileri, Kanun’da yer alan hukuki sebeplerden en az birinin varlığı halinde işlemektedir. Yukarıda belirtilen kişisel veri işleme amaçlarının dayandığı hukuki sebepler şu şekildedir:

Otel rezervasyonu işlemleri, müşteri hizmetleri ve üye hesabı işlemleri, Kanun m.5/2(c) hükmünde belirtilen bir sözleşmenin kurulması ya da ifası hukuki sebebine dayalı olarak gerçekleştirilmektedir.
Hukuki yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi amacıyla gerçekleştirdiğimiz veri işleme faaliyetleri, Kanun m.5/2 (ç) hükmünde belirtilen hukuki sebebe dayanır.
Uyuşmazlıkların çözümü için kişisel verilerin işlendiği haller, Kanun m.5/2(e) hükmünde belirtilen bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması hukuki sebebine dayanır.
Pazarlama ve reklam amaçlı faaliyetler, Kanun m.5/1’de belirtilen açık rıza hukuki sebebine dayalı olarak gerçekleştirilebilir.
Hizmetlerin iyileştirilmesi ve müşteri memnuniyeti ile iletişim amaçlarına dayalı faaliyetler, Kanun m.5/2(f) hükmünde düzenlenen meşru menfaat hukuki sebebine dayalı olarak yürütülmektedir.


KİŞİSEL VERİLERİN AKTARILMASI
Web sitemiz üzerinden gerçekleştirdiğiniz rezervasyonların tamamlanması ve yönetimi amacıyla kişisel verilerinizi rezervasyon yaptırdığınız yurt içindeki ya da yurt dışındaki konaklama tesisi ile paylaşır.

Bunun yanı sıra kişisel verilerinizin Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen şartlar çerçevesinde firmamızın iş ortakları, dış hizmet alımı gerçekleştirdiği tedarikçileri ve yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi kapsamında talep edilmesi halinde ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla paylaşılabilir. Kişisel verilerinizin pazarlama, profilleme ve reklam faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla işlenmesine izin vermiş olmanız halinde söz konusu faaliyetleri firmamız adına gerçekleştiren çözüm ortaklarımıza da veri aktarımı yapılması mümkündür.

 

KİŞİSEL VERİLERİN TOPLANMA YÖNTEMLERİ
Firmamız sizlere sunduğu hizmetler ve yukarıda belirtilen veri işleme amaçları kapsamında kişisel verilerinizi elektronik ortamda çağrı merkezi ve e-posta kanallarıyla, web sitesinde ve mobil uygulamada yer alan rezervasyon formları, üyelik kayıt formları ya da web sitesi canlı destek paneli ve web analiz araçları vasıtasıyla toplayabilmektedir. Bunun yanı sıra web sitesinde ve mobil uygulamada kullanılan çerezler aracılığıyla da kişisel verileriniz elde edilmektedir.

Çerezlere ilişkin detaylı bilgi için Çerez Politikası’nı okuyunuz.

 

VERİ SAHİBİ OLARAK HAKLARINIZ
Veri sahibi olarak firmamıza başvurarak;

Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,
Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemlerin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
6698 sayılı Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemlerin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
İşlenen verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahipsiniz.
Yukarıda sayılan haklarınıza ilişkin taleplerinizi Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ’de öngörülen başvuru usullerine uygun olarak firmamıza iletmeniz durumunda talebinizi niteliğine göre en kısa sürede ve en geç 30 (otuz) gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandıracaktır. Ancak, işlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, firmamız Kişisel Verileri Koruma Kurulunca belirlenen tarifedeki ücreti alabilir.

Firmamız tarafından kişisel verilerinizin işlenmesi ile veri güvenliğinin sağlanması konularında daha detaylı bilgiye web sitemizde bulunan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

 

İşlem Rehberi

Hayalindeki Tatil Planını yapmak çok kolay, en yeni keşifler için yüzlerce önerimiz var. Akdeniz'de, Ege'de ya da Kıbrıs'taki en seçkin tesisler,  En yeni Keşifller ve farklı kültürker için Kültür Turları, Dünyayı tanımak için Yurtdışı Turlar, Yurtiçi Yurtdışı Uçak Biletleri, Crusie Turları, firmamızın cazip fırsatları, erken rezervasyon avantajları ve indirimleriyle sizi bekliyor. Otobüs ya da uçak seçenekleriyle bölgeye kolay ulaşım ve otel-havalimanı transferler seçenekleriyle size yalnızca tatilin tadını çıkarmak kalıyor.


 

1 - Bölge Seçimi;
Ana sayfada bulunan menüden ya da arama kutusunun üzerinde yer alan Otel sekmesine tıklayarak, Yurt İçi Oteller başlığı altında gitmek istediğiniz bölgeyi listeden seçin. Bir sonraki ekranda seçtiğiniz bölgeye ait otellerin listesini inceleyerek konaklanacak gece sayısı, giriş-çıkış tarihi, otel konsepti size uygun alternatifler arasından seçim yapabilirsiniz. Otellerin listelendiği ekranda solda yer alan filtreleri kullanarak bütçenize uygun minimum ve maksimum fiyat aralığında bulunan,  Denize Yakın ya da Balayı Paketi vb sunan otelleri görüntüleyebilirsiniz.

 

2 - Otel Görüntüleme;
Listeden size en uygun olan oteli seçtikten sonra Bilgiler ve Fiyatlar sekmeleri üzerinden otel ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Farklı oda tipleri, Her Şey Dahil ya da Tam Pansiyon Plus gibi konsept farklılıkları olan seçenekleri görebilirsiniz. Oda tipi ve konsept için size uygun olan seçeneği belirleyerek Sadece Otel ya da Otel+Uçak+Transfer seçeneklerinden birini seçerek satın alma işlemine başlayabilirsiniz.

 

3- Satın Alma;
Konaklama satın almak için ise aynı menüde yer alan Seç butonuna tıklayarak satın alma işlemini başlatabilirsiniz. Her Şey Dahil ya da Yarım Pansiyon gibi konsept farklılıkları konaklama ücretlerinin farklılık göstermesine neden olur. Oda tipi ve konseptli size uygun olan seçeneği belirleyerek Seç butonu ile işleme devam edebilirsiniz. Sonraki ekranda yer alan Ulaşım İster Misiniz? adımında yer alan Ulaşım İstiyorum ya da Ulaşım İstemiyorum seçeneklerinden size uygun olanı seçebilirsiniz. Uçakla ulaşım ve otele transfer istiyorsanız Uçak + Opsiyonel Transfer, yalnızca transfer istiyorsanız Sadece Transfer (Ekonomik/Özel) konaklayacak misafirler farklı ulaşım yollarını kullanacaksa ulaşım ya da transfer hizmeti istemeyen misafir için Ulaşım İstemiyorum seçeneği ile işleme devam edebilirsiniz.

 

4- Konaklayacak Kişilere Ait Bilgiler;

Ulaşım seçiminden sonra ödeme şeklinize karar vererek satın alma işlemi tamamlayabilirsiniz. Kredi kartı ile tek çekimli ya da taksitli olarak, havale, PayPal ya da BKM Express uygulamasıyla satın alma seçeneklerinden birini seçiniz. Ödeme türünü seçtikten sonra ilerle butonunu tıklayarak işleminize kişisel bilgiler ekranı ile devam edebilirsiniz. Konaklayacak kişilerin her birinin ad, soyad, TC kimlik numarası, doğum tarihi, bilgisini sisteme işledikten sonra ve transfer seçiminize göre işleme devam edebilirsiniz. Konaklayacak misafirlerin tamamı ulaşım hizmetinden yararlanmak istemiyorsa, bu kişiler listeden Ulaştırma İstemiyorum seçeneğini işaretleyebilir.

 

REZERVASYON İRTİBAT VE FATURA BİLGİLERİ

 

Bu alanda yer alan bilgileri doldurarak konaklama ile ilgili irtibat kurulacak kişinin iletişim bilgilerini doldurmanız gerekiyor. Formada irtibat bilgileri bulunan kişiden başka bir kişi ya da kuruluş adına fatura kesilmesini istiyorsanız Fatura bilgilerim yukarıdakilerden farklı seçeneğini işaretleyerek Adı Soyadı ya da Unvanı, Adres, Ülke, İl, İlçe, Vergi Dairesi ve Vergi Numarası alanlarını doldurun.


Hizmet sözleşmesi alanını tıklayarak turla ilgili hizmet sözleşmesini okuduktan sonra "Hizmet Sözleşmesi'ni okudum ve kabul ediyorum." seçeneğini tıklayarak ilerle butonu ile satın alma işlemine devam edebilirsiniz. Vermiş olduğunuz irtibat bilgilerinize firmamızın fırsat ve kampanyaları hakkında bilgi gönderilmesini kabul ediyorsanız "Fırsat ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorum." şıkkını işaretleyerek satın alma işlemine ilerle butonu ile devam edebilirsiniz.

 

5- Ödeme;

1) Kredi Kartı ile Ödeme
Kredi kartı ile ödeme yapacaksanız, hangi bankaya ait kredi kartı kullanıyorsanız listeden seçtikten sonra size sunulan tek çekim ya da taksitli satış alternatiflerinden size uygun olanı listeden işaretleyerek ilerle kutusunu tıklayarak işleme devam edebilirsiniz. Kullandığınız kredi kartı türünü listeden seçtikten sonra tura katılacak kişilerin her birinin ad, soyad, TC kimlik numarası, doğum tarihi, otele giriş-çıkış tarihi ve ulaşım bilgisini sisteme işledikten sonra ve ilerle butonunu tıklayarak girmiş olduğunuz bilgilerin kontrolünü yapabilirsiniz. Bilgilerde hata varsa değiştir butonu ile bir önceki ekrana dönerek hatalı bilgileri düzeltip, tekrar kart bilgisi ekranına dönebilirsiniz. Eğer girmiş olduğunuz bilgiler doğru ise alt kısımda yer alan Konaklama İçin Ödeme kısmında yer alan Kart Üzerindeki İsim, Kredi Kartı Numarası, CVV 2, Kartın Son Kullanma Tarihi bilgilerini girerek Kredi Kartı ile Güvenli Öde butonunu tıklayarak satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra faturanız e-posta adresinize gönderilecektir. Rezervasyonunuzla ilgili her türlü soru ve sorun için çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz ya da web sitemizde yer alan tıklayın arayalım butonu ile çıkan ekrana iletişim bilgilerinizi ve mesajınızı bırakın sizi arayalım.

 

2) Havale ile Ödeme
Havale ile ödeme yapacaksanız, ödemeniz gereken tur bedelini görüntüleyerek ilerle butonuna tıklayarak bir sonraki ekranı görüntüleyebilirsiniz.
Bu ekranda yer alan banka hesap numaralarından size uygun olana tur bedelini EFT ya da havale ile göndererek işlem dekontunu bize iletiniz.

 

3) Ön Rezervasyon;
Havale ile ödeme yapacaksanız, ödemeniz gereken tur bedelini görüntüleyerek ilerle butonuna tıklayarak bir sonraki ekranı görüntüleyebilirsiniz.
Bu ekranda yer alan banka hesap numaralarından size uygun olana tur bedelini EFT ya da havale ile göndererek işlem dekontunu bize iletiniz.

 

Satış Sonrası Değişiklik ve İptal İstemi;
Web sitesi üzerinden satın almış olduğunuz ürün ve hizmetlerle ilgili yapmak istediğiniz her tür işlem için (iptal, iade, değişiklik, ek hizmet satın alma) çağrı merkezini arayarak ayrıntılı bilgi alabilir ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

 

6- Rezervasyon Evrakları;
Kredi kartı ile ödeme yapacaksanız, hangi bankaya ait kredi kartı kullanıyorsanız listeden seçtikten sonra size sunulan tek çekim ya da taksitli satış alternatiflerinden size uygun olanı listeden işaretleyerek ilerle kutusunu tıklayarak işleme devam edebilirsiniz. Kullandığınız kredi kartı türünü listeden seçtikten sonra tura katılacak kişilerin her birinin ad, soyad, TC kimlik numarası, doğum tarihi, otele giriş-çıkış tarihi ve ulaşım bilgisini sisteme işledikten sonra ve ilerle butonunu tıklayarak girmiş olduğunuz bilgilerin kontrolünü yapabilirsiniz. Bilgilerde hata varsa değiştir butonu ile bir önceki ekrana dönerek hatalı bilgileri düzeltip, tekrar kart bilgisi ekranına dönebilirsiniz. Eğer girmiş olduğunuz bilgiler doğru ise alt kısımda yer alan Konaklama İçin Ödeme kısmında yer alan Kart Üzerindeki İsim, Kredi Kartı Numarası, CVV 2, Kartın Son Kullanma Tarihi bilgilerini girerek Kredi Kartı ile Güvenli Öde butonunu tıklayarak satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra faturanız e-posta adresinize gönderilecektir. Rezervasyonunuzla ilgili her türlü soru ve sorun için çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz ya da web sitemizde yer alan tıklayın arayalım butonu ile çıkan ekrana iletişim bilgilerinizi ve mesajınızı bırakın sizi arayalım.

 

7- Veri Girişinde Hata Yapmanız Halinde;
Rezervasyonunuza ait bilgileri girerken hata yapıp yapmadığınızı kontrol edebilmeniz için rezervasyonunuzu tamamlamadan önce özet bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Bu özet bilgiler alanında kişi bilgilerini yanlış girdiğinizi fark ettiğinizde önceki adımlara geri giderek kişi bilgilerini değiştirebilmektesiniz.

 

8- Kişisel Verilerinize ait Gizlilik Kuralları;
Bu hususta detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikası

 

9- Uyuşmazlıklar Halinde;
Firmamız olarak çok güzel bir tatil geçireceğinizden eminiz ancak rezervasyonunuzla ilgili bir sorun yaşamanız halinde misafir ilişkileri departmanımıza sorununuzun çözümü için çağrı merkezimiz üzerinden ulaşabilir ya da tüketici hakem heyetleri/ tüketici mahkemeleri nezdinde yasal haklarınızı kullanabilirsiniz.

 

10-Cayma ve Fesih Halleri;
Satın aldığınız hizmet Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15(1)(g) maddesi gereğince cayma hakkının istisnalarından olmakla anılan yönetmeliğin 9. Maddesinde tanımlı 14 gün içerisinde cayma hakkı kullanımı hakkınız bulunmamaktadır.

 

KVKK

HUKUKİ NEDENLER
Kişisel verileriniz, sözlü, yazılı veya elektronik ortamda, aşağıdaki amaçlar ve hizmetlerimizin (Konaklama, Transfer, Tur hizmetleri vb.) belirlenen yasal çerçevede verilebilmesi ve bu kapsamda firmamızın akdi ve kanuni yükümlülüklerini yerine getirebilmesi amacı ile işlenir.

 

Bu kapsamda, firmamız ve grup şirketleri tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (‘’KVKK’’) ve ilgili mevzuat kapsamında Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz, aşağıda açıklanan çerçevede ve ilgili mevzuata uygun olarak işlenebilecektir.

 

İlgili mevzuatın öngördüğü istisnalar hariç olmak üzere; firmamız nezdinde bulunan kişisel verileriniz açık rızanız bulunmadan, amaç dışında işlenmeyecek olup, bu kapsamda saklanan, kaydedilen, işlenen verilerin kaybolmaması, yetkisiz kişilerin eline geçmemesi ve hukuka aykırı kullanımların önlenmesi için gerekli teknik ve idari önlemler alınmaktadır.

 

KİŞİSEL VERİLERİN TOPLANMASI VE İŞLENMESİ

Firmamız tarafından sağlanan herhangi bir hizmetten yararlanmanız veya başvurmanız halinde, firmamız ile ilişkili haber bültenlerine, bildirimlere ve diğer hizmetlerden yararlanmak istediğinizde, firmamız ile iletişime geçmeniz halinde, anketlere katılmanız durumunda ve internet sitelerimizi ziyaret etmeniz ya da bu sitelerde gezmeniz halinde kişisel verileriniz işlenebilecektir.

 

Yukarıda sayılanlara ek olarak; firmamız tarafından verilen hizmete ilişkin olarak sözlü, yazılı ya da elektronik ortamda, satış kanalları, çağrı merkezi, internet sitesi, mobil uygulamalar ve bununla sınırlı olmamak üzere tüm elektronik ve dijital ortamlardaki uygulamaları ve benzeri kanallar aracılığıyla veri işleme amacı geçerli olduğu sürece, aşağıda yer hususlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın kişisel verileriniz ilgili mevzuata uygun olmak kaydı ile işlenebilecektir:

 

Adınız, soyadınız, TC. kimlik numaranız, telefon numaranız, elektronik posta adresiniz, telefon numaranız gibi kişisel verileriniz,
Firmamız tarafından sunulan hizmetleri kullanımınız, belirli hizmetleri kullanım alışkanlığınız ve bu kapsamda sağladığınız bilgiler ve bunun gibi kullanım detaylarınızı içeren kişisel verileriniz,
Firmamız satış kanallarındaki talepleriniz, istekleriniz, şikayetleriniz, işlem bilgileriniz gibi bu yolla elde edilen verileriniz,
Firmamız ‘a iş başvurusu yapmanız/iş görüşmesi yapmanız halinde temin edilen her türlü kişisel verileriniz ile çeşitli insan kaynakları firmalarından temin edilen kişisel verileriniz,
Sesli görüşme kayıtlarınız ile elektronik posta, faks veya sair vasıtalar aracılığı ile firmamız ile olan iletişiminiz yoluyla elde edilen kişisel verileriniz,
Firmamız ofislerini ziyaret etmeniz halinde güvenlik gereği temin edilen bilgileriniz,
Internet ortamında yapılan her türlü erişime ilişkin olarak sisteme bağlantı tarih ve saat bilgisi, sistemden çıkış tarih ve saat bilgisi, ip adresiniz vb. gibi trafik verileriniz,
Firmamız ile 3. Şahıslar arasında düzenlenen bir iş birliği ile ortak bir hizmet sunulması, kampanya vs. düzenlenmesi gibi durumlarda, bu kapsamda sunulan hizmetlerden yararlanıyor olmanız halinde, 3. Şahıslardan aldığınız hizmetlere ilişkin verileriniz,
Kredi kartı ve banka kartı bilgileriniz, şube kodu, hesap numara ve sair banka bilgileriniz,
Firmamız da, bayi, otel veya alt acentalarının birinde görevli olarak çalışmanız halinde; TC Kimlik numaranız, kimlik bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, SGK bilgileriniz, eğitim bilgileriniz, firmamızın müşterileri, bayileri, iş ortakları ve taşeron firmaları ile gerçekleşen görüşme kayıtlarınız, firmamız'a ait internet ve uygulamalarından elde edilecek anlık konum, ip, ağ, şebeke, erişim ve kullanım bilgileriniz,

 

KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENME AMAÇLARI

Kişisel verileriniz aşağıda sayılanlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, firmamız tarafından sağlanan hizmetlerin sunulması, operasyonların yönetilmesi, hizmetlerin analizi, kampanya, strateji belirleme gibi pazarlama/satış faaliyetleri ve iletişimi, müşteri hizmetleri ve müşteri memnuniyeti, sunulan hizmetlerin kalitesini arttırabilmek, raporlama ve analiz, alacak yönetimi ve benzeri amaçlarla işlenebilecek olup sistemlerimizde hem dijital ortamda hem de fiziki ortamda tutulabilecektir.

 

Firmamız ve/veya iş ortağı tarafından sunulan hizmetten yararlanmanız veya başvurmanız halinde söz konusu işlemi gerçekleştirmek ve süreç hakkında bilgi verebilme,
Sözleşme ve/veya mevzuat kapsamında gerekli bilgilendirmeleri sağlayabilme, kutlama, temenni, teşekkür, anket gibi bildirimleri sağlayabilme,
Tarafınıza daha iyi hizmet sunabilmek için segmentasyon işlemleri yapabilme,
Firmamız ve/veya iş ortakları tarafından sağlanan yeni hizmetlerden haberdar edebilme, genel ve özel kampanyalardan, indirimlerden, promosyonlar vs. haberdar edebilme,
Tarafınıza en uygun hizmeti sağlayabilme,
Veri kayıplarının önlenebilmesi için kopyalanma/yedeklenmesi,
Yasal mevzuata uygun şekilde ayrıca onay alınmak sureti ile ticari elektronik ileti gönderilebilmesi,
İlgili kanallardan elde edilen ve tarafınıza ait diğer verilerle eşleştirme yoluyla kimliğin tespit edilebilmesi, verilerin elde edilme amacı doğrultusunda kullanılabilmesi,
Firmamız tarafından sunulan hizmetler için gerekli teknik, idari gibi tüm tedbirleri alma,
Sistemlerimizin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi amacıyla hizmetlerimizi kullanımınızı analiz etme,
Firmamız tarafından sunulan hizmetleri geliştirme amacıyla analiz yapma,
Faturalandırma yapma, hizmet alımına ilişkin ödeme işlemleri,
Her türlü soru ve şikayetinize cevap verebilme,
Firmamız tarafından sağlanan hizmetlerin kullanımında akdi ve/veya sözleşme yükümlülüklerinin ihlalini tespit etme veya önleme,
Düzenleyici ve denetleyici kurumlarla, resmi mercilerin talep ve denetimleri doğrultusunda gerekli bilgilerin temini,
İlgili mevzuat gereği saklanması gereken hizmet bilgilerini muhafaza etme,
İş ortaklarımız ve sair üçüncü kişilerle sizlere sunduğumuz ürün ve hizmetlerle ilgili sözleşme ve/veya kanuni yükümlülüklerimizi yerine getirme,
Müşteri memnuniyetinin ölçülmesi,
Müşteri hizmetlerinin sağlanması ve yürütülmesi,
Firmamız ile iş görüşmesi ilişkisinde bulunan kişilere uygun bir pozisyon olduğu takdirde iş önerisi götürülebilmesi vb. gibi amaçlarla,
Kimlik bilgilerinizi ve web sitemiz nezdindeki bilgilerinizi doğrulama,
5809 Sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu, 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında kanun, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu düzenlemeleri ve sair mevzuatın gerektirmesi.


KİŞİSEL VERİLERİN AKTARILMASI

Kişisel verileriniz, KVKK ve sair mevzuat kapsamında ve yukarıda yer verilen amaçlar kapsamında iş ortaklarımız ve aşağıda sayılan ancak bunlarla sınırlı olmaksızın diğer üçüncü kişiler ile paylaşılabilecektir.

Firmamız grup şirketleri,
Firmamız nam ve/veya hesabına hareket eden kişiler,
Yararlandığınız ürün ve/veya hizmetin ifası amacıyla ilişkili olarak iş ortaklıkları,
Firmamızın taşeronları, çözüm ortakları, anlaşmalı olduğu pazar araştırma şirketleri,
Alacak takibine ilişkin ilgili kurum ve kuruluşlar,
Yetki vermiş olduğunuz temsilcileriniz,
Denetim firmaları, hukuk büroları gibi danışmanlık hizmeti alınan üçüncü kişiler,
Firmamız düzenleyici ve denetleyici kurumları, resmi ve idari merciler,

 

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASINA YÖNELİK HAKLARINIZ

 

İlgili mevzuat uyarınca aşağıda yer alan haklara sahip olup bu hususta her zaman firmamız ‘a başvurabilirsiniz:

Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
Kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme, kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesine ve/veya kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesine ilişkin işlemlerin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme, kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme

 

KANUNUN ÖNGÖRDÜĞÜ İSTİSNALAR

İlgili mevzuat uyarınca, bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması; kanunlarda açıkça öngörülmesi; sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması, Şirketimizin hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması, tarafınızca alenileştirilmiş olması, tarafınıza herhangi bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması, temel hak ve özgürlüklerinize zarar vermemek kaydıyla, Şirketimizin meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması hallerinde ve ilgili mevzuatta belirtilen diğer usul ve esaslara göre açık rızanız olmadan kişisel verileriniz işlenebilecektir. Kanunda sayılan diğer istisnalar saklıdır.

Mevzuat, teknoloji ve ticari değişikliklere bağlı olarak yukarıda yer alan hususlarda değişiklik olabileceğinden, bu değişikliklerden haberdar olabilmeniz için internet sitemizi düzenli olarak ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 

 

Mesafeli Satış Sözleşmesi

PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

Tüketiciye 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması hakkında Kanun ve 14.01.2015 tarihli Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda yolculuk öncesi bilgilendirme yapılmış, Ek1’de yer alan Ayrıntılı Gezi Programı(Broşür) verilmiş, Ek2’de yer alan Tur Kayıt Formu hazırlanmış ve aşağıda ki şartlarda iş bu sözleşme düzenlenmiştir.

1) TARAFLAR VE KONUSU
Bir tarafta Kültür ve Turizm Bakanlığınca tasdik edilmiş 7876 Numaralı TURSAB A sınıfı belgeye sahip firmamız. Diğer tarafta bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan “Tur Kayıt Formu”nda adı, soyadı ve diğer kişisel bilgileri bulunan tur katılımcısı (sözleşmede katılımcı olarak adlandırılacaktır) Ayrıntılı Gezi Programı (Broşür) ve Tur Kayıt Formunda belirtilen hizmetin verilmesine dair, iş burada açıkça yazılı koşul ve hükümler doğrultusunda bir paket tur sözleşmesi imzalamıştır. Katılımcı, bu sözleşmeyi imzalamakla Acentenin tüm tur ve seyahat şartlarını aynen kabul etmiş sayılır.
 

2) HİZMETİN ÖZELİKLERİ İLE İFA YERİ
Acente ile katılımcı arasında yapılan iş bu sözleşme uyarınca, acente işbu sözleşmenin mütemmim cüzü ve ayrılmaz bir parçası olduğu her iki tarafça kabul edilmiş işbu sözleşmeye özgülenmiş ve bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan tur programının toplam bedeli ile belirtilen hizmetleri sağlamayı, katılımcı ise işbu sözleşmede ve eki olan programda yazılı belirtilen yükümlülükleri yerine getirmeyi kabul, beyan ve taahhüt etmiştir. Sözleşme ve tur programında yer alan özel fiyat koşulları, özel şartlar ve taahhütleri de içeren program ve katılım formları, bir anlamda  bu sözleşmenin tamamlayıcı ve ayrılmaz parçası olması nedeniyle bu form ve tur programında yazılı tüm şartların ve içeriklerinin işbu ana sözleşmeye atıfta bulunduğu ana sözleşmenin kurallarının geçerliliği taraflarca kabul edilmiştir. Ayrıntılı gezi programında taraflarca bir değişiklik her iki tarafın rıza ve muvafakatiyle evvelce bildirilmesi suretiyle yapılabilir. Acente tarafından verilecek hizmetin temel özellikleri, turun hareket, dönüş tarih ve saatleri dâhil turun süresi ile tur sırasındaki konaklama, duraklama yerleri, nakil ve transfer bağlantıları dâhil tur ve gezi güzergâhları ulaşım araçları, konaklama yeri ve sınıfı, yemek öğün sayısı, varsa rehber ve tura dâhil diğer hizmetlere ilişkin bilgiler, katılımcı tarafından ayrıca imzalanan gezi programında verilmekte ve bu program dâhilinde hizmet almayı katılımcı, şimdiden kabul ve taahhüt etmiştir. Bu cümleden katılımcı, işbu sözleşme ve eklerinin ilgili mevzuat uyarınca bir paket tur sözleşmesi olduğunu kabul ve taahhüt eder.

3) GENEL KOŞULLAR
a) Sözlü veya yazılı olarak teyidi alınan bir başvuru, ayrıntılı gezi programında belirtilen ön ödemenin zamanında acente tarafından belirtilen bankaya veya bildirilen şekilde nakden veya kredi kartıyla acentenin kendisine ödemenin yapılması ve işbu sözleşmenin katılımcı tarafından yazılı veya elektronik ortamda imzalanması, onaylanması ve/veya kabulü ile kesinlik kazanır ve tüm şartları ile yürürlüğe girer.
b) Birden çok kişi veya bir grup adına rezervasyon yaptıran katılımcı, bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve ekte yer alan ayrıntılı gezi programını ve işbu sözleşme koşullarını aynı grup içerisinde bulunan, diğer katılımcı ve grup üyelerine ayrıntılı bir şekilde bildirip, bu sözleşme ve eklerinin her bir katılımcı için geçerli olduğunu beyan etmekle yükümlüdür. Sözleşmenin bu yükümlülük ile geçerlilik kazanacağı taraflarca kabul ve taahhüt edilmiştir.
c) Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan katılımcı (lar), kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri katılımcı (lar)ın bu sözleşmeyi imzalaması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Bu geziye katılan katılımcılar, sözleşmeyi imzalamış olmasalar dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını firmamız Gezi Programı (Broşürü), firmamız İnternet sitesi ve ilanlar nedeni ile öğrenmiş geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı kabul etmişlerdir. Bu nedenden dolayı katılımcıların turu iptal veya erteleme hakkı yoktur.
d) Birden çok kişi veya bir grup adına rezervasyon yaptıran katılımcı olması durumunda bile gruba mensup tüm katılımcılardan her biri bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve ekte yer alan gezi programındaki koşulları ve acentenin talep edeceği belge ile bilgileri yerine getirip acenteye istenen sürede ve zamanında ibraz etmekle yükümlüdür.

4) MÜCBİR SEBEPLER
a) Doğal afetler (deprem, sel, yangın heyelan, lav ve yanardağ püskürmesi…) olağanüstü haller (sıkıyönetim, sokağa çıkma yasağı, terör, otel, havaalanı baskını, uçak ele geçme, savaş, iç kargaşa ayaklanma, isyan ve sair hareketler) halk hareketleri (grev, miting, yürüyüş, yol kapatma...) devletlerarası gerginlik, diplomatik kısıtlamalar, sağlık sorunları, (salgın hastalıklar, karantina), hava muhalefeti (kar yağışı, tipi, sis, fırtına, yıldırım...) gümrük rejimi değişiklikleri, ulaşım sektöründeki genel kısıtlamalar ile havayolu, tren veya deniz yolu ile karayollarında ulaşım firmalarından herhangi birinin iflası veya tasfiyesi gibi özel kısıtlamalar, bunlar dâhil ama bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir sebepten doğrudan veya dolaylı olarak acentenin kusuru bulunmayan veya öngörülmesi mümkün olmayan her türlü olumsuzluğun yaratacağı sonuçlardan doğan hiçbir zarar veya ziyandan acente sorumlu tutulamaz. Kısaca acenteye atfı kabil bir kusurun olmaması halinde herhangi bir bedel ödemek zorunluluğu yoktur. Bu durumda acente, yükümlülüklerini ifa edememesinden veya noksan ifasından veyahut ifasındaki aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. Katılımcı bu durumlarda acenteden maddi, manevi herhangi bir talepte bulunmayacağını, bu taleplerinden feragat eylediğini şimdiden kabul ve taahhüt eder. Turun iptaline kadar acente tarafından yapılmış giderler kesildikten sonra kalan, katılımcıya iade edilir.
b) Acente, yukarıda yazılı herhangi bir sebepten dolayı sözleşmeyi ve eki tüm programı tek taraflı olarak fesih edip, geziyi iptal etme hakkına sahiptir.
c) Acente ile ulaşım araçları (otobüs, minibüs, midibüs, arazi araçları, kiralık araçlar, tren, vapur, gemi, uçak, helikopter, balon.) arasında yapılan anlaşmaların aksine bu araçların gecikmelerinden, arızalanmalarından, kaza yapmalarından, sürücülerinin şahsi kusurlarından kaynaklanacak her türlü olumsuzluğun sonuçlarından acente sorumlu tutulamaz. Bu anlamda acenteye maddi ve manevi bir sorumluluk yüklenemez. Uçak, tren ve vapur saatlerinde oluşması muhtemel sefer iptal ve gecikmeler ile rötarlardan, teknik aksaklıklardan dolayı muhtemel gecikmelerden dolayı doğabilecek zarar ve ziyandan acente kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu durumda katılımcının yegâne muhatabı, ulaşım şirketi ile ulaşım araçlarının sahipleridir. Katılımcı, 28.9.1995 tarihinde yeniden düzenlenen Varşova Konvansiyonu hükümleri ve uluslararası havacılık kuralları çerçevesinde havayolu şirketleri tarafından uçuşlarda her türlü değişiklik ve düzenlemelerin yapılabileceğini buna itiraz etmeyeceğini şimdiden kabul ve taahhüt etmiştir.
d) Acente, doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi ve tur güzergâhını değiştirebileceği gibi turda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
e) Acente, bu sözleşmede yazılmamış ve sair mevzuat uyarınca kendisine tanınan diğer mücbir sebepleri kullanıp kullanmama haklarını saklı tutar.
f) Acente, katılımcıya önceden haber vererek ve aynı standartlara bağlı kalmak koşuluyla havayolunu, aktarma noktalarını, konaklama tesislerini veya hareket saatlerini değiştirme hakkına sahip olup, bu gibi durumlarda katılımcının iptal ve/veya iade isteme hakkının bulunmadığı taraflarca kabul edilmiştir.

5) ÖDEMELER VE REZERVASYON KOŞULLARI
a) Katılımcı tarafından Acenteye rezervasyon ile ilgili başvurular, ayrıntılı gezi programı satışa çıkmadan önce veya çıktıktan sonra sözlü (telefon, büro ziyareti…) veya yazılı olarak (mektup, faks, e posta gibi) yapılabilir. Acente tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılıp katılımcıya gezi teyit edilir veya yedek listeye alındığı bildirilir.
b) Ek2’de turun vergiler dahil fiyatı ve ödeme şekli belirtilmiştir. Acente tarafından günlük belirlenen kurlardan işlem yapılmak kaydı ile TL olarak da tahsil edilebilmektedir. Kredi kartlı tek çekim ve taksitli satışlarda banka ve aracı kurumların uyguladıkları kart komisyonları tutara eklenmektedir.
c) Yapılan ön rezervasyon, gezi bedelinin en az % 50’sini yatırılması ve eş zamanlı olarak iş bu satış sözleşmesinin karşılıklı imza altına alınması ile  kesinleşir. Bakiyenin en geç, gezi hareket tarihinden yurt içi gezilerde 21 gün, yurt dışı gezilerde 30 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde, belirtilen ödemeler gerçekleşmez ise, yapılan rezervasyon iptal edilir.
d) Acente, ödemenin bildirilen şekilde ve tarihte yapılmaması halinde başvuruyu koşulsuz olarak ve herhangi bir neden gösterme zorunluluğu olmadan tek taraflı olarak iptal etme hakkını saklı tutar. Bu taktirde acentenin yazılı veya sözlü geri bildirim veya beyanda bulunma ön koşulu yoktur.
e) Acenteden teyit alınmadan bir gezi için bankaya ön ödeme ve/veya avans ödemesi yapılamaz. Böylesi hatalı ve teyit olunmayan havalenin iadesi ile ilgili tüm masraf ve giderler katılımcıya veya gönderenine aittir.

6) SEYAHAT SİGORTASI
Acente, 1571 Sayılı Kanun gereği seyahat acenteliği faaliyetlerine ilişkin zorunlu paket tur sigortası sağlamak zorundadır. Acente bu sigortayı TÜRSAB veya Turizm Bakanlığının ilgili kanun gereğince seyahat sigortasında bulunması gereken teminatları yerine getiren şirketlerden elde edebilir. Bu sigorta acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Daha kapsamlı Seyahat Güvence Paketi ve/ve ya Sağlık sigortası değildir, tedavi ve benzeri masrafları karşılamaz. Bu tür çok kapsamlı bir sigorta paketi satın almak, misafire ait özel harcamadır. Acente Ek2’de belirtilen koşul ve ücretler doğrultusunda çok kapsamlı Seyahat Güvence Paketi yaptırabilir ve ya yaptırılmasına aracılık edebilir. Seyahat Güvence Paketinin koşulları firmamızın internet sitesinden ilan edilmiştir. Her türlü sigorta işleminde ilgili sigorta şirketinin kuralları geçerlidir.

7) SEYAHAT TUR FİYATLARI
a) Acente, konaklamalı hafta sonu, yurt içi ve yurt dışı geziler için ayrıntılı programıyla satışa çıkardığı geziler için sunduğu fiyatlara neyin dâhil olduğu ve neyin dâhil olmadığını ve ödeme koşullarını açıklıkla tereddüde mahal bırakmayacak şekilde belirtmiştir. Ayrıntılı gezi programı dışında, katılımcı tarafından istenilen her türlü (oda ve uçakta yer seçimi, ulaşım araçlarındaki sınıf seçimi vb.) ek hizmetler, ücretleri ödenmek şartı ile yerine getirilmek için ilgili kuruma iletilir. Ancak, talebin yerine geleceği konusunda garanti verilmez. Yerine getirilemeyen ek hizmetlerden dolayı katılımcının geziyi erteleme, iptal etme veya tazminat isteme hakkı yoktur.
b) Vize tatbik eden ülkelerin vize ücretleri, fiyatın kesinlikle dışında olup, vize ücretleri ayrıca bu fiyata dâhil edilir. Vizenin katılımcıdan kaynaklanan veya kaynaklanmayan sebeplerle alınamaması nedeniyle iade bir ücret talebinde bulunmayacağını katılımcı şimdiden kabul ve taahhüt eder. Acente vize ile ilgili her türlü başvuruyu başlatıp sonlandırma işiyle ayrıca ilgileneceğinden bu yöndeki hizmet bedelini talep hakkı saklıdır.
c) Ayrıntılı gezi programında ulaşım, havalimanı vergileri, bilet kesim hizmet bedeli, yurt dışı çıkış harçları, vize ücretleri ayrı ayrı hesaplanmış olması nedeniyle, turun başlamasına yakın tarihlerde bu bedellerin, ilgili kurumlarca değiştirilmesi ve ilave bir bedel talep edilmesi halinde katılımcı bu bedeli kayıtsız şartsız ayrıca ödeyeceğini kabul etmiştir. Bu gibi acentenin inisiyatifi dışında olması muhtemel fiyat farklarının derhal katılımcı tarafından ödenmesi gerektiğinden bu fiyat farkı ve artışlarının acente tarafından tur fiyatına ilave edileceği hakkı, katılımcı tarafından kabul edilmiştir.
d) Tur programlarında verilen fiyatlar, iki kişilik odalardaki kişi başı fiyatlardır. İşbu sözleşmenin eki niteliğindeki ayrıntılı gezi programında belirtilen özel koşullar hariç iki kişilik odalarda kalmak isteyip de bir kişi olarak rezervasyon yaptıran katılımcının yanına geziye 21 gün kala bir oda arkadaşı bulunmadığı taktirde tek kişi farkını ödemek zorunda kalacağını katılımcı kabul ve taahhüt eder.
e) İki kişilik odada kalmak üzere geziye katılan ve ön ödeme yapan bir katılımcı, geziyi iptal etmek istediğinde katılımcının iade hakkı olduğu durumlarda odada kalacak ikinci kişi, tek oda single farkını ödemez ise tek oda farkını cayan katılımcı ödeyecek ve iade alabileceği miktardan mahsup edileceğini şimdiden kabul ve taahhüt eder.

9) FESİH KOŞULLARI
a) Acente, gerekli gördüğü durumlarda katılımcıdan onay almaksızın ancak katılımcıya bildirmek koşuluyla gezi başlangıç tarihine; hafta sonu konaklamalı ve yurt içi gezilerde 21 gün, yurt dışı gezilerde 30 gün kala ya da daha öncesinde herhangi bir geziyi iptal edebilir. Bu gibi iptallerde katılımcıya ödemiş olduğu tutar aynen iade edilecektir. Ancak bu iptalden dolayı katılımcının acente nezdinde herhangi bir maddi veya manevi tazminat talep hakkı bulunmadığını bu tür tazminat taleplerinden feragat ettiğini katılımcı kabul ve taahhüt eder.
b) Ödemeler, katılımcı tarafından kredi kartı ile yapılması halinde Bankaların almış olduğu kredi kartı komisyonu kesilerek iade edilir. Katılımcının kendi isteği ile uçaklarda upgrade yaptırmasından veya mil kullanmasından doğacak zararlardan acente sorumlu değildir.
c) – Katılımcı tarafından, Yurtdışı ve ya Yurtiçi turlarına  rezervasyon yapıldıktan sonra -sebebi ne olursa olsun--tur çıkış tarihi ne 90 günden fazla bir süre kalmış olsa dahi- turun iptal edilmesi halinde, yapılan rezervasyon için yüzde 15 iptal cezası uygulanır. 90 günden-61 gün öncesine kadar yapılan iptallerde: Toplam tur bedelinden yüzde 25; 60 günden 30 gün öncesine kadar yapılan iptallerde: yüzde 50; İptal cezası uygulanır ve geri kalan para iade edilir. - Bu tarihten sonra yapılan iptallerde HİÇBİR İADE YAPILMAZ. Ayrıca uçak bileti ve sigorta poliçesi için ödenmiş tutardan doğabilecek vesair zararlar ayrıca hesap edilip iptal eden katılımcıdan tahsil edilir. İade banka aracılığıyla yapıldığı takdirde banka masrafları iade edilecek tutardan düşülerek yapılır.
d) Katılımcı, iptal durumunda tur bedelini yukarıdaki koşullarda acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Aksi taktirde işleyecek yasal faiz ve gecikmeden doğacak her türlü zarar ve ziyanı acente, talep hakkını saklı tutar.
e) Katılımcı, ayrıntılı gezi programında belirtilen özel koşullar hariç satın aldığı turu seyahatin başlamasından 21 gün öncesine kadar istediği kişiye devir edebilir. Devir alan, bakiyeden ve devir sebebiyle doğan masraftan devir edenle birlikte müştereken ve müteselsilen sorumludur. Satış sözleşmesinde imzası olmasa bile devir alan, halefiyet kuralı gereği işbu satış sözleşmesinden sorumlu olup, devir alan şahsın kendisinden kaynaklanan sebeplerle geziye çıkamaması halinde veya herhangi bir sebeple katılamaması halinde iade talep hakkı yoktur.
f) Acente, katılımcının başlangıcını kaçırdığı geziye sonradan iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda katılımcı adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde katılımcıya herhangi bir ödeme veya iade yapılmayacağını katılımcı kabul ve taahhüt eder.
g) Katılımcı veya acente, geziyi iptal koşulları süresine uygun olarak iptal ettiğinde geri iade edilecek tutar, acenteye ödenen para birimi üzerinden olacaktır. Zaman içinde dövizde oluşabilecek kur farklarından acente sorumlu olamaz. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde iade, aynı kredi kartına yapılacaktır. Oluşması muhtemel zararlardan acente sorumlu olamaz.

10) ACENTANIN HATASINDAN DOĞACAK SORUNLAR
Acentenin hatalı uygulamasından veya pek ağır kusurundan kaynaklanan sebeplerle gezinin yapılamaması halinde, ödenmiş olan tutarın tümünü acente katılımcıya iade etmeği kabul ve taahhüt eder.
a) Tüketicinin satın almış olduğu tur programındaki gezinin başlamasından sonra meydana gelen değişikliklerden Acente sorumludur. Acente, tüketici aleyhine ve zarar gördüğü aşikâr değişiklikleri, gezi sırasında veya gezi sonrasında TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri (TÜRSAB TURİZM TÜKETİCİLERİ TALEPLERİNİ DEĞERLENDİRME ÇİZELGESİ ) uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda, fiyata dâhil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek hizmetler ile de telafi yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetlerinin tüketici tarafından alınıp kullanılmış veya tüketilmiş olması tüketicinin bedel iadesi ve tazminat haklarını ortadan kaldırır
b) Bu sözleşmede yazılı olmayan hususlarda 1618 SY, 4077 SY, 4288 SY, 2634 SY, IATA, IHA, UFTAA Konvansiyon hükümleri, Sivil Havacılık Kanunu, BK, TTK, Türkiye’nin dahil olduğu Uluslararası sözleşmeler ve bunlara bağlı olarak çıkartılmış tüzük, yönetmelik, genelge ve tebliğler ile Uluslar arası kabul gören Frankfurter Tabelle’nin Türkiye’deki tatbik bulunan TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri tatbik olunacaktır.

11)KATILIMCININ HATALARINDAN VEYA MAZERETİNDEN DOĞABİLECEK SORUNLAR
a) Zamanında yapılmayan ödemelerden acenteye zamanında ulaştırılmayan veya noksan ulaştırılan belgelerden doğabilecek sonuçlardan acente sorumlu tutulamaz. Böylesi durumlarda acentenin katılımcının gezisini iptal hakkı vardır. Katılımcının acentenin talep ettiği belgeleri zamanında teslim etmemesi nedeniyle katılımcının rezervasyonunun iptali hallerinde söz konusu iptallerdeki para iadeleri için yukarıdaki fesih başlıklı madde hükümleri tatbik edilir. Bu fesih maddesinde belirtilen tarihlerden sonraki zorunlu iptaller nedeni ne olursa olsun iade yapılmaz ve katılımcının bu sebeplerden dolayı herhangi bir talep hakkı doğmaz.
b) Acente aracılığıyla ile konsolosluklara vize başvurusu yapıldığında katılımcı acentenin sadece aracı bir kurum olduğunu kabul eder. Vizenin katılımcıya verilmemesi durumunda acentenin hiçbir sorumluluğu ve yükümlülüğü olmadığını da katılımcı kabul eder. Vizenin reddi dolayısıyla işbu sözleşmeden doğabilecek maddi zararlardan acente sorumlu tutulamaz.
c) Katılımcının nüfus cüzdanı, pasaport, gümrük belgeleri, bilet, aşı vb. noksanlığı, ebeveynden gelen geçersiz pasaporta sahip olması, çocukları için yurt dışı çıkış muvafakatnamesi olmaması, uçaklarda seyahat edemez raporuna sahip olunması, pasaportunda yeterli boş sayfa veya yeterli süre olmaması gibi sebeplerle geziye çıkamaması ya da adli merciler veya idari merciler, kolluk kuvvetleri tarafından yurt dışına çıkışının yasaklanması veya engellenmesi, bir havalimanında tutulması gezi sırasında tutuklanması veya gözaltına alınması durumunda katılımcı, acenteden herhangi bir geri ödeme, iade veya tazminat talebinde bulunamaz.
d) Katılımcı, bu sözleşmede beyan ettiği isim veya soy isimlerin (Pasaportta yazılış biçimiyle) bilgilerin doğruluğundan sorumludur. Acente, pasaport, vize, gümrük işlemleri veya bilet işlemlerinde katılımcı tarafından kendisine sağlanan bilgilere dayanacak olup, acentenin bu bilgilere dair ayrı veya bağımsız bir inceleme veya soruşturma zorunluluğu kesinlikle yoktur. Katılımcı tarafından acenteye sağlanan bilgilerden kaynaklanan sorunlardan ve sonuçlarından acente sorumlu tutulamaz. Katılımcının bu durumda herhangi bir tazminat talebi veya hakkı olamaz.
e) Katılımcı gezinin başlangıç noktasına gelişlerindeki ulaşım araçlarından (Uçak, tren, gemi, otobüs, özel araç gibi.) doğabilecek gecikme veya benzeri bir nedenden (Ulaşım araçlarında yer bulamama veya trafik sıkışıklığı gibi) konaklama veya buluşma yerine geç kalma, turu kaçırma durumlarında kendi sorumluluğunda olan bu konulardan acenteyi sorumlu tutamaz, herhangi bir hak iddiasında veya tazminat talebinde bulunamaz. Katılımcının acente tarafından bildirilen saatte ilgili hareket noktasında havaalanında, gar liman ve otogarda veya buluşma noktasında hazır olmaması halinde oluşabilecek gecikme veya yetişememe durumlarında bilet açığa alınmaz ve gezi ücreti hiçbir şekilde iade edilmez.
f) Ücretini ödediği halde yerine getirilmeyen bir hizmeti belgelemek dışında, katılımcının herhangi bir sebeple tahsis edilen otelde kalmak istememesi veya kişisel sorunları veya mazeretlerinden dolayı geziden, otelden ayrılmak istemesi durumunda para iadesi söz konusu olamaz.
g) Katılımcı, kendi sağlık problemlerinin (Tansiyon, kalp, astım, yüksek irtifa sorunları vb.) yaratacağı sonuçlardan acenteyi sorumlu tutmayacağını kabul ve taahhüt eder.
h) Acentenin tur ve gezi programı esnasında meydana gelebilecek ve acenteye atfı kabil bir kusur yüklenemeyecek, acentenin kontrolü dışında kişi veya mala gelebilecek zarar ve ziyanda ve burkulma, kırılma gibi herhangi yaralanmalarda acentenin hiçbir sorumluluğunun bulunmayacağını katılımcı kabul ve taahhüt eder. Acente, bu gibi durumlarda elinden gelen çabayı gösterecek ancak bu tür taleplerde muhatap, ilgili sigorta şirketi olacaktır.
i) Katılımcı, tur programından, şikayetçi olduğu halde yararlanmayı sürdürüyorsa şikayet konusu ile ilgili olarak tazminat ve geri ödeme ile ilgili hak talebinden feragat etmiş sayılır.

12) DEĞİŞİK KONULAR
a) Konaklama tesislerinde veya hizmet sunan araç ve mekânlarda katılımcıdan kaynaklanan hasar, zarar ve ziyandan katılımcı sorumludur.
b) Acente, belirlediği süre içerisinde vize alınmasına yardımcı olacaktır. Ancak acente, katılımcı ile büyükelçilikler, konsolosluklar arasında aracıdır. Yetkililerin vize vermemesinden kaynaklanacak zararlardan katılımcı sorumlu olup, acenteye kusur atfedilemez. Acente, vize alınması ile ilgili hiçbir beyan garanti ve/veya tekeffülde bulunmamaktadır. Vize alınması, söz konusu ülkeye giriş garantisi vermediğinden katılımcının tur dâhilindeki ülkeye kabul edilmemesi durumunda acentenin herhangi bir sorumluluğu doğmayacağı sırf bu sebeple katılımcının acente nezdinde bir ücret iadesi hakkı, tazminat ve zarar ziyan talep hakkının bulunmadığı, katılımcıya bu yönde bir tazminat ödeme durumunun bulunmadığı, taraflarca kabul edilmiştir. İşbu sözleşme ekinde yazılı olsun veya olmasın vize ücreti kesinlikle tur ve gezi ücretine ilave edilecektir. Katılımcının bu vize ücretini gezi ücretinden mahsup etme talep hakkı yoktur.
c) Katılımcının vergi borcu vb. gibi nedenlerle yurt dışına çıkış yasağının konulmuş olması gibi herhangi bir nedenle yurt dışına çıkış yasağı konulması gibi sebeplerle arzusu hilafına dahi olsa tura başlayamaması halinde oluşacak zarar ve ziyanlardan katılımcı sorumludur. Bu gibi durumlarda acente nezdinde bir tazminat hakkının olmadığını katılımcı kabul ve taahhüt eder.
d) Katılımcı, ilan edilen bagaj adet ve ağırlığı dışında her türlü fazla bagaj tutarından sorumludur. Katılımcının fazla bagaj tutarını ilgili havayolu şirketine ödememesinden kaynaklanacak tüm zarar ve ziyandan katılımcı tek başına ve tamamen sorumludur.
e) Bagajın hasara uğraması, bagaj kaybı gibi durumlarda acente sorumlu olmayıp, sorunun çözümü için elinden geleni yapacaktır. Katılımcı sorumlu olarak ilgili konaklama, ulaşım veya sigorta şirketini muhatap alacaktır.
f) Katılımcı, konaklama tesislerinin önceden ilan ettiği otellere yerleşme ve otellerden ayrılma saatlerine uymak zorundadır. Katılımcı, gezi fiyatına dâhil olan hizmetler dışında kalan ödemelerden sorumlu olup, katılımcı bu gibi giderleri derhal ve zamanında ödemekle yükümlüdür.
g) Acente, tur rehberini, havayolu şirketini kalınacak oteli ve tesisleri zorunluluk halinde tek taraflı katılımcı tarafa bilgi vermek kaydı ile değiştirme hakkını saklı tutar.
h) Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk, katılımcıya aittir. Bagajların ya da el çantalarının içinde bırakılacak fotoğraf makinesi, cep telefonu bilgisayar, kıymetli evrak, ziynet eşyası para kaybından veya hasarından acente sorumlu tutulamaz.
ı) Katılımcı, kayıt yaptıracağı turun sağlık ve kondisyon durumlarına uygunluğunu değerlendirmekten kendisi sorumludur. Bu amaçla acenteden her türlü yazılı ve sözlü bilgilendirmeyi talep edebilir. Herhangi bir sağlık problemi olan katılımcı, tura kayıt yaptırmadan evvel doktorlarına danışarak onay almakla ve bu durumu tura kayıt yaptırmadan evvel acenteye bildirmekle yükümlüdür. Rahatsızlığın türüne göre acentenin katılımcıyı tura kabul edip etmeme hakkı saklıdır.
i) Grup liderleri turun akışı ile ilgili bilgileri grubuna aktarmakla yükümlüdür. Katılımcı ise her aşamada tur ile ilgili tüm bilgileri noksan ve doğru olarak aldığından emin olmalıdır. Genele hitaben yapılan açıklamaları duymamış olmaktan noksan veya dolaylı yoldan verilen bilgiyi yanlış anlamış olmaktan doğabilecek sonuçlardan acente sorumlu tutulamaz.
j) Grup içerisinde uyumsuz davranışlar göstererek huzursuzluk yaratan kurallara ve tur liderine uymayıp bireysel davranışlar sergileyen, grupçuk oluşturarak tur programını değiştirmek isteyen her katılımcı, bu davranışlarından dolayı oluşabilecek tüm zarar ve ziyandan diğer katılımcı ve acenteye karşı sorumlu olup, doğacak tüm zararları karşılamakla mükelleftir.
k) Gidilen ülkelerdeki yerel örf ve adetlere uymak, yapılan uyarıları uygulamak ve kişisel güvenlik için önerilen şekilde davranmak, katılımcının sorumluluğu altındadır. Bu konularda katılımcının neden olduğu maddi ve manevi zararlardan katılımcı sorumludur.
l) Acentenin işbu sözleşme ve eklerindeki yazılı hususlar haricinde katılımcıya hiçbir vaadi bulunmamaktadır. Belirtilenler dışında katılımcıya acente adına vaatte bulunmaya veya tur ücretinde indirim yapmağa hiçbir kimse veya kuruluş yetkili değildir.
m) Katılımcının şikâyetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak acente yetkilisine bildirmesi, iyi niyetli tüketicinin özen borcudur. Katılımcının şikâyetçi olduğu halde hizmeti sonuna kadar kullanması, şikâyetçi olduğu hususlar ile ilgili ikame hizmet veya ücret iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır. Gezinin sona ermesinden sonra acente tarafından dağıtılabilecek veya sunulabilecek herhangi bir anket veya geri bildirim formunda dile getirilen şikâyetler, bu madde kapsamında değerlendirilmez ve katılımcıya herhangi bir talep hakkı vermez.
n) Gerek tur ve gerekse gezi esnasında acentenin tur ve gezinin selameti ve sıhhati için en uygun aracı seçme hakkı ve inisiyatifi tamamen acentenin elinde olup, katılımcının ekstra ve ilave bir araç veya vasıta talep etmesi söz konusu değildir. Acentenin temin ettiği en uygun araç ile seyahat yapılmasını itiraz etmeyeceğini katılımcı, şimdiden kabul ve taahhüt etmiştir.
o) Katılımcı diğer katılımcılarla arasında bir fiyat farkı olup olmadığı yönünde acente nezdinde indirim ve/veya iade talebinde bulunamaz. Bu sebeple, iptal talep edemez.
p) Gezinin başında programda belirtilen buluşma noktası ve buluşma saatinde tur lideri rehberle buluşmayı kaçırması, dolayısıyla geziye katılamama, uçağı kaçırma, otobüsü kaçırma gibi durumlarda katılımcıya tur ücret iadesi yapılmayacağı gibi başka bir gezi ile değişim talep edemeyeceğini katılımcı kabul ve taahhüt eder.
r) Ulaşım araçlarının inisiyatif dışında değişmesi halinde vukuu muhtemel maliyet artış bedelleri tur ve gezi fiyatlarına aynen yansıtılacağı ve katılımcının bu duruma itiraz etmeden oluşan maliyet farkını itiraz etmeden ödeyeceğini katılımcı, şimdiden kabul ve taahhüt eder.
s) Sınır kapılarında veya havalimanlarında gümrük sahalarında olması muhtemel sorunlar nedeniyle, sınır geçişinin yapılamaması, ilgili ülkeye girilememesi durumunda acentenin bir sorumluluğunun olmayacağı katılımcı tarafça kabul ve taahhüt edilmiştir.
t) Gezi ve tur esnasında yavaş veya dalgınlıkla tur liderini kaçırıp gezi yerinde kaybolma veya tek başına kalması halinde katılımcının uğrayacağı veya vereceği ilave bedellerden katılımcı sorumlu olup, acente nezdinde bir talepte bulunmayacağını bu tür giderler nedeniyle mahsup ve/veya iade talebinde bulunmayacağını katılımcı, kabul ve taahhüt eder.
u) Konaklama tesislerindeki kahvaltı ve/veya öğle-akşam yemeklerinin saatinden evvel tesisten ayrılma halinde katılımcı bu öğünlerin bedelini veya iadesi talebinde bulunamaz. Gezi ve tur esnasında öngörülemeyen sebeplerle daha fazla zaman harcanması ve programda anlık değişiklik yapılması halinde inisiyatif dışı oluşan bu değişiklik nedeniyle acentenin bir sorumluluğu olmayıp bu hususta katılımcı, acenteden bir maddi veya manevi tazminat talebinde bulunamaz katılımcının bu hususta bir talep hakkı yoktur.
v) Sözleşmeyi imzalamakla katılımcı, acenteden telefon araması, sms gönderimleri ve turlar ile ilgili haberler ve bilgilendirici mailler alacağını kabul eder.
y)Acente kişisel verilerin işlenmesi ve saklanması konusunda kendi internet sitesinden duyurduğu kanuni sorumluluklarına bağlı kalacağını taahhüt eder.

13) TEBLİĞAT VE İHBARLAR
Katılımcının beyan ettiği ve aşağıda yer alan acentenin unvan ve adres bilgileri , kanuni ikametgâh ve merkez adresi olup, bu adreslere yapılacak tebligatların yasaya uygun bir tebligat ve sonuç doğuracağını taraflar kabul etmişlerdir.

14) ANLAŞMAZLIK
İşbu satış sözleşmesi Türk hukukuna tabidir ve Türk hukuku uyarınca yorumlanacaktır. İhtilaf halinde acentenin kayıtlarının kesin delil olduğu katılımcı tarafından kabul edilmiştir. Her iki tarafça okunup, imza edildikten ve iradelerine uygunlukları teati edildikten sonra imza altına alınmış olup, ihtilaf halinde Diyarbakır (merkez) mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidirler.

Katılımcılar adına sözleşmeyi okudum, anladım, kabul ediyor ve bir suretini teslim alıyorum:

ADI SOYADI:

ADRESİ:

TELEFON NUMARASI:

İMZA:

 

Kampanyalarımızdan HABERDAR OLUN!

Detaylı bilgi için e-posta veya telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.